mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
اجتماعی
اجتماعی > علوم اجتماعی >چگونه زنی شجاع و ثروتمند باشیم؟

چگونه زنی شجاع و ثروتمند باشیم؟

بخش:علوم اجتماعی

وقتی با بیشتر زن ها در مورد راه انداختن یک کسب و کار و یا سرمایه گذاری روی یک ملک صحبت کرده می شود، واکنش یکسانی را می شود در همه آن ها دید و آن ترس از انجام فعالیتی مستقل از خانواده یا همسرانشان است.

 

گویی زنان از این که همیشه بر کسی یا بر شرایطی تکراری تکیه کنند، عادت کرده اند اما مهم تر از همه بیشتر آن ها از سرمایه گذاری وحشت دارند. اما در مقابل چنین ترس های زنانه ای چه باید کرد؟ آیا این ترس ها مختص زنان است یا مردان هم آن ها را تجربه کرده اند؟

● ترس تو را نمی کشد

داشتن مقداری ترس در هر کاری می تواند مانع سقوط و نابودی شما شود مثلا ترس از دزدی باعث می شود که شب ها قبل از خواب از بسته شدن در ها مطمئن شوید یا پول های تان را داخل گاوصندوق بگذارید اما گاهی اوقات ترس مثل یک مانعی بزرگ نمی گذارد که شما از فرصت هایی که برای تان به وجود می آید استفاده کنید. زنان در مقایسه با مردان ترس بیشتری را برای شروع یک کسب و کار مستقل دارند. این جملات نمونه ای از جملات شایع زنان هنگام پیشنهاد برای شروع یک تجارت و فعالیتی اقتصادی است:« اگر نتوانم قسط هایم را به موقع بدهم چه اتفاقی می افتد؟»«سرمایه گذاری پر از خطراتی است که ممکن است همه پول هایم را از دستم خارج کند» یا« اگر بانک اموال مرا توقیف کند باید سرگردان و بی خانمان شوم» و... تمام این حرف ها بی اساس است اما با وجود این، تمامی این فکرها می تواند یک مانع جدی برای شروع نکردن تجارت زنانه شما باشد.

 

بهتر است بدانید مردان هم مانند شما در شروع یک کار مستقل و تجاری دچار چنین ترس هایی می شوند اما آن ها بر ترس های شان کنترل دارند زیرا میلیون ها مرد دیگری را دیده اند که با وجود همه مشکلات دست به عمل زده اند. قبل از هرچیز این فکر را در ذهن تان جا بیندازید که شروع یک کار تجاری مستقل و زنانه نمی تواند تهدید جدی برای شما باشد. برای این کار ابتدا ضررها و منافع کاری که قصد دارید شروع کنید، را در یک ورق کاغذ بنویسید تا با مشکلاتی که احتمالا برای تان به وجود خواهد آمد آشنا شوید. با این کار ذهن بهانه گیر و غیرمنطقی تان را از مسیری که انتخاب کرده اید، دور می کنید.

 

 

 

● نخستین سرمایه گذاری آخرین سرمایه گذاری نیست

 

نکته مهم دیگری که زنان باید از آن آگاه باشند این است که نخستین سرمایه گذاری آن ها لزوما نباید نخستین و آخرین سرمایه گذاری شان باشد. یکی دیگر از ترس ها ی زنان این است که شاید راهی که در آغاز انتخاب کرده اند بهترین راه نباشد. اصلا نترسید چون با دست به عمل زدن راه های بهتری به سمت تان خواهد آمد. خبر خوش این که در این زمینه هم مردان همانند شما فکر می کنند. رستوران های زنجیره ای مک دونالد که توسط برادران مک دونالد راه اندازی شده در آغاز قرار بود که یک سالن تئاتری بیش نباشد اما در خلال اتفاقاتی تصمیم ۲ برادر به جا ی داشتن یک سالن تئاتر به رستوران تبدیل شد. ممکن است دیگران آنطور که باید تشویق تان نکنند و حتی ضد انگیزه هم باشند اما همه این حاشیه ها در مقابل تصمیمی که شما گرفته اید اهمیتی ندارد. کاری را با برنامه ریزی شروع کنید و در میان راه انعطاف پذیر باشید و تنها به یک حرفه چنگ نزنید بلکه نسبت به راه هایی که در خلال کارتان، به ذهن تان می رسد آگاه باشید و امتحانش کنید. ترس های زنانه شما با رعایت این تکنیک ها به سرعت یک چشم بر هم زدن ناپدید خواهند شد باور کنید.

 

 

● بر ترست اینگونه غلبه کن

وقتی یک زن تصمیم می گیرد که وارد دنیای سرمایه گذاری شود بزرگ ترین ترس او، ترس از دنیای ناشناخته ای است که هیچ اطلاعی در موردش ندارد و مهم تر از همه بی تجربه بودن یکی از مشکلات شایع زنان در این زمینه است. زنان به این فکر می کنند که هنگام مواجه شدن با مشکلات سرمایه گذاری، هیچ راه حلی ندارند و ممکن است در شروع کار، با ناکامی مواجه شوند. اما مردان هم مانند شما فکر می کنند اما همانطور که گفتیم با کنترل ترس به دنبال راه هایی برای آرام کردن اوضاع به نفع خودشان هستند. باید قبل از هرچیز این نکته را در ذهنتان بپرورانید که اشتباه یک موضوع خیلی طبیعی در روند سرمایه گذاری است و اگر یک زن هستید هرگز با این دیدگاه وارد کار سرمایه گذاری نشوید که قرار است تجربه ای بدون شکست داشته باشید. شما در خلال اشتباهات تان تجربه به دست خواهید آورد. نگاهی به زندگی نامه و داستان موفقیت افراد موفق و مشهور دنیا بیندازید و از راه و روش آن ها در مقابله با مشکلات، استفاده کنید. مطمئن باشید با این کار و مرور ترس ها و ناکامی های این دسته از افراد ترس شما هم به تدریج محو خواهد شد.

برگرفته از: تپش
گردآوری و تنظیم:گروه اجتماعی پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/social

مروری بر دیگر مطالب 'علوم اجتماعی'

تازه های علوم اجتماعی