mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
اجتماعی
اجتماعی > محیط زیست >مشاهده و تصویر برداری از یک قلاده پلنگ نر بزرگ درمنطقه شکار ممنوع خنار

مشاهده و تصویر برداری از یک قلاده پلنگ نر بزرگ درمنطقه شکار ممنوع خنار

بخش:محیط زیست
محیط زیست,پلنگ ایرانی

جواد شاه حسینی در گفتگو باخبرنگار مهر ضمن اشاره به مشاهده و تصویر برداری از یک قلاده پلنگ نر بزرگ درمنطقه شکار ممنوع خنار طی شب گذشته، ابراز داشت: این تصویر برداری درحالی بود که در بیست روز گذشته نیز از دو پلنگ در همین منطقه توسط رضا ابولی محیط بان محیط زیست فیلم برداری شد.

وی افزود: طی یکسال گذشته تصویر سه پلنگ در منطقه شکار ممنوع خنار ثبت شده است که نشان از پویایی حیات وحش در این منطقه دارد که باید توجه داشت حفاظت و صیانت از گونه های ارزشمند در طبیعت وظیفه عمومی است و باید آن را پاسداشت.

رئیس اداره محیط زیست آرادان ضمن اشاره به ایام نوروز و افزایش تردد مسافران در عرصه های طبیعی استان سمنان، ابراز داشت: مسافران نورزی باید توجه کنند که ورود به عرصه های حیات وحش منوط به اجازه کتبی از ارداه محیط زیست استان و شهرستان تابعه است که باید توجه داشت بازدید از مناطق و پناهگاه های حیات وحش دارای ضوابط خاصی است و باید همه افراد رعایت کنند.
 

شاه حسینی تاکید کرد: از مسافران نوروزی تقاضا داریم از ریختن زباله و به خصوص پلاستیک در مناطق زیستگاه حیات وحش به شدت خوددداری کنند چراکه اگر می خواهیم محیط زیست پویا داشته باشیم باید شرط میزبانی را نیز رعایت کنیم و همچنین در محدوده های زیستگاه جانوران با سرعت مطمئن تردد کنیم.

برگرفته از: مهر
گردآوری و تنظیم:گروه اجتماعی پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/social

مروری بر دیگر مطالب 'محیط زیست'تازه های محیط زیست