Sunday 20th of April 2014 | امروز ۱۳۹۳-فروردين-۳۱

rss

|پرتال فرهنگی اجتماعی پرشین پرشیا! | در باره ما | تماس با ما | تبلیغات

persianpersia.com  

 

 

 


سبک زندگی > دکوراسیون >اتاق نشیمن هایی راحت و دلپذیر طراحی کنید !+عکس

سبک زندگی

Custom Search جستجو در پرشین پرشیا با گوگل

 

دکوراسیون

Wednesday 31st of August 2011 08:30:23 ________ ۱۳۹۰-شهريور-۰۹

اتاق نشیمن هایی راحت و دلپذیر طراحی کنید !+عکس

 


شما زمان زیادی از عمرتان را در خانه میگذرانید. پس خوب است که با استفاده از تزئینات چشمگیر، رنگهای زیبا و اسباب و اثاثیه هایی که درست انتخاب شده اند، این محیط را دلپذیر کنید.
میتوانید از این اتاقهای نشیمن الهام بگیرید. آنها  معماری، راحتی و کارآیی را با هم ترکیب کرده اند.

 

Jessica Brinkert Holtamارتفاع اتاق را زیاد کنید

 


به جای اینکه پرده را از بالای قاب پنجره آویزان کنید. آن را مستقیما زیر سقف بیاویزید. این کار باعث میشود ارتفاع اتاق در نظرتان بیشتر بیاید.

این حقه، ظاهری یکسان به درها و پنجره های فرانسوی این اتاق نشیمن داده است، زیرا پرده ها از سقف تا پایین کشیده شده اند. با این کار، چشم میتواند تمام فضای اتاق را بدون مزاحمتِ چیزی اضافی سیر کند.

کاناپه های راحتی را میتوان به جای چسباندن به دیوار، در مرکز اتاق قرار داد. این روش باعث میشود که فضای اتاق بازتر به نظر برسد و در عین حال مسیرهای متفاوتی برای راه رفتن در اتاق به وجود بیاید. 


 

 

جزئیات با شکوه اضافه کنید


به این گلدوزی ها و کوسن های ملیله دوزی شده نگاه کنید. این کار، در کمترین زمان ممکن، حسی از قدمت به شما میدهد.

 

همانطور که در این اتاق نشیمن می بینید، حتی روبالشی های سفیدِ ساده هم زمانی که با جزئیات و رنگهای خاکی مختلف تزئین شوند، قدیمی تر به نظر می آیند.  یک صندوقچه نقره ای تزئین شده و یک میز عسلی فلزی این کیفیت را تقویت می کنند.
از اسباب و اثاثیه ظریف و باریک استفاده کنید


اگر یک میز عسلی را کنار کاناپه بگذارید، استفاده از آن راحتی بیشتری به همراه خواهد داشت. اما اگر فضایتان کوچک است، از خیر یک میز بزرگ بگذرید و به جای یک میز سنتی بزرگ از یک میز کوچک و کم عرض استفاده کنید.

 

قرار دادن یک میز چوبی ساده همچنان کیفیت رسمی اتاق را حفظ میکند، در عین حال به مهمانان اجازه میدهد تا بدونآنکه زانوهاشان به میز برخورد کند در اتاق حرکت کنند.

دو صندلی تاشو که دو طرف میز عسلی قرار گرفته اند جای کمی می گیرند و نقش خود را در حداکثر کردن کارایی اتاق ایفا می کنند.

 

 

ورودی اتاق را هم تزئین کنید


می توانید پارچه ای را که چینهای نازکی خورده است بین دو اتاق آویزان کنید. این کار حسی از رمز و راز را در اتاق به وجود می آورد و یادآور محیط صمیمانه یک باشگاه دنج است.

 

چوب پرده های ریلی ساده پرده هایی با طرح گل گیلاس را در این اتاق نشیمن آویزان کرده اند.

این پرده ها به خوبی فضایی را که مخصوص خوشگذرانی است از فضای دنجی که به مطالعه اختصاص دارد جدا کرده اند، در عین حال نمای باز و آفتاب گیر هر دو اتاق را حفظ کرده اند. 

 

پنجره ها را هم تزئین کنید


پنجره ها اجزائی هستند که به خوبی میتوان الگوهای مختلف تزئینی را رویشان اجرا  کرد.

 

اسباب و اثاثیه تک-رنگ، کیفیت رسمی اتاق را حفظ میکنند، اما پرده های رنگارنگ و پرجزئیاتی که روی پنجره ها نصب شده اند، اتمسفر صمیمانه و شادی به اتاق اضافه میکنند.

روشهای سنتی و مرسوم تزئین پنجره ها را کنار بگذارید تا بتوانید شیوه های عملی و ارزان دیگری برای تجربه الگوهای متفاوت پیدا کنید. روتختی ها، ملافه ها و پرده های حمام هم میتوانند مثل پرده های پنجره زیبایی داشته باشند. فقط کافی است که چند گیره حلقه ای به آنها بزنید تا در این نقش جدیدشان به راحتی حرکت کنند.
الگوهای تزئینی مختلف را به کار بگیرید

 


برای اینکه مثل یک حرفه ای بتوانید الگوها را با یکدیگر ترکیب کنید، این قانون ساده را به یاد داشته باشید: "الگوهای تزئینی حداقل باید در یک رنگمایه مشترک باشند."

ته رنگ فیروزه ای همان رنگ مایه مشترکی است که الگوهای تزئینی را در این اتاق به هم پیوند میدهد. پارچه های شطرنجی، گلدار و طرح پلنگی این اتاق نشیمن در رنگ فیروزه ای با هم مشترک اند. این کیفیتی سرزنده به ترکیب آنها میدهد.

 

یک کمد، یک چراغ، گلدانها و جعبه های تزئینی کمک میکنند که فضای آبی اطراف اتاق به حالت خوشایندی گسترده تر به نظر برسد.
فضای بازی برای نفس کشیدن


نشستن در اتاقی که چند ردیف کتاب در آن وجود دارد دلچسب است، اما قفسه هایی که کتاب در آنها تلمبار شده باشد بیشتر از آنکه باعث راحتی شوند، شما را سردرگم میکنند.

 

اگر میخواهید قفسه هایی داشته باشید که چشم نواز باشند اشیای مختلف را در قفسه ها  منظم بچینید. کاری کنید که خود اتاق هم دیده شود.

همان کاری را بکنید که در این اتاق نشیمن انجام شده است؛ تنها نیمی از هر قفسه را با کتاب پر کنید. نیم دیگر قفسه ها را با اشیای عتیقه یا قاب عکس پر کنید.

 

کتاب ها را به صورت افقی بر روی هم بچینید تا فضا برای اشیای کوچکتر باز شود و آنها بیشتر به چشم بیایند.


 

از یک چارپایه استفاده کنید ( شاید هم دو تا! )

 


اگر تعداد مبلهاتان کم است می توانید از چهارپایه استفاده کنید. این روشی شیک و زیباست و نمای اتاق را هم در هم نمی ریزد.

چند چهارپایه همشکل که در این اتاق نشیمین روبروی کاناپه قرار گرفته اند، فضای نشستن دایره ای را کامل میکنند، در عین حال نما را برای نقطه مرکزی اتاق باز نگه می دارند- منظور از نما همان شومینه است که دو طرفش را دو قفسه دیواری گرفته اند. 

 

گوشه دنجی برای خودتان درست کنید

 


اگر اتاق نشیمن شما شب ها جنب و جوش و زندگی زیادی دارد، می توانید دیوارها را رنگ تیره ای بزنید.

 

این رنگ قهوه ای شکلاتی سیر، گرمای خاصی به اتاق بخشیده و آن را به محیط مناسبی برای تماشای تلویزیون و سپری کردن ساعت ابتدایی شب تبدیل کرده است.
 
دو آیینه قدی که دو طرف پنجره قرار گرفته اند، در ساعات روز به روشن تر شدن اتاق کمک میکنند و در شب تابش های نور را منعکس میکنند.
کف اتاق را به سلیقه خودتان بپوشانید


چند تکه موکت، در رنگهای مختلف، را کنار هم قرار دهید تا قالیچه ای با ترکیب رنگ دلخواه داشته باشید.

 

یک قالیچه چهارخانه سفید و صورتی که کنار یک مبلمان قدیمی قرار گرفته، کمک میکند تا این اتاق نشیمن فضایی امروزی به دست بیاورد.

عکسها و کوسنهایی که طرح گل دارند حالت شاداب و سرزندهی اتاق را تقویت میکنند.
اتاق را روشن تر کنید

 


می توانید چراغهای پایه دار را نزدیک صندلی ها بگذارید. این کار هم کارآیی اتاق را اضافه میکند و هم آن بخش هایی از دکوراسیون اتاق را که هم-سطح با چشم هستند زیباتر به نمایش می گذارد.

 

در این اتاق نشیمن، دو چراغ پایه دار پشت یک جفت صندلی قرار گرفته اند. این چراغ ها حالت متقارن قفسه های دو طرف شومینه را بیشتر نمایان می سازند.

شیدهای ابریشمی که روی لامپ ها قرار گرفته اند خود نیز جلوه و درخشش دارند، حتی زمانی که چراغها خاموش هستند.

 

 

انتخاب  کنید و یک ترکیب بسازید

 


می توانید در کنار مبلمان تعمیرشده¬تان از تزئینات جذاب و نقاشی های معاصر استفاده کنید. این کار، حالتی از سرزندگی و جوانی به آنها می دهد.

 

در این اتاق نشیمن، بالشهایی که طرح های موجی شکل دارند جلوه زیبایی به کاناپه و صندلی ها اضافه می کنند. تصویر سگی هم که به رنگ زرد کشیده شده است، همجواری غافلگیرکننده ای با معماری سنتی اتاق دارد.


 

از تزئینات شفاف استفاده کنید

 

 

از نقاشی های مدرن گل که در رنگهای مات کشیده شده اند استفاده کنید تا پلی زده باشید بین قدیم و جدید.

 

این کاناپه امروزی سفید که در این اتاق نشیمن قرار گرفته و جای جای آن را بالش هایی با طرح برگ انگور پر کرده اند، به جلوه ای از زیبایی و جذابیت تبدیل شده است. نقش و نگارهای تزئینی و آزاد روی دکور با زیبایی ساده آینه ای که داخل فضای خالی قفسه ها قرار گرفته، هماهنگ شده اند.


 

 

هنر مند باشید

 

 


در وسط دیوار یک اثر هنرمندانه بزرگ قرار دهید تا فضای چشمگیری ایجاد کنید.
برای اینکه بتوانید بدون هزینه زیاد به اتاق زیبایی و نشاط بدهید خودتان اثر هنرمندانها ی بیافرینید.

طرح قاصدک با خطوط برجسته ای را که در این اتاق نشیمن می بینید، مالکین خانه در اینترنت  یافته اند،  بزرگ کردند و آن را بر روی کاغذ پوستر در یک مغازه چاپ کردند.این طرحی که بر روی فریم بوم پیاده شده است کمتر از 100 دلار هزینه داشته است. 

 

 

 

سراغ طرح ها و الگوهای گوناگون بروید

 


فضایی شبیه حیاط را با  طرح هایی از شکوفه ها و پرندگان به داخل اتاق بیاورید.

 

پس زمینه ای از دیوار آبی آسمانی، طرح های برگی شکل و نقش و نگارهای گل در رنگ های متفاوت گرم وجود دارد تا یک حالت مطبوعی به این اتاق نشیمن بدهد.

پرنده های سرامیکی که به زیبایی و با دقت بر روی قفسه ها چیده شده اند به نمای این طرح کمک میکند. 


 

دیوارها را رنگ آمیزی کنید

 

 


تازگی خانه های نو را با استفاده از رنگ روغن زدن به دیوارهای اتاق ها پنهان کنید.

یک نوع رنگ لعابی خاص که به دیوار زده شده باعث شده که تازگی و نویی این اتاق نشیمن پنهان شود و حالت کهنگی به آن داده شود. این کیفیت با کمک یک چلچراغ قدیمی که در بالای سر قرار دارد و یک شمعدان شیشه ای که روی میز کناری قرار داده شده تقویت می شود.

 

اسباب و  وسایل رنگ شده که نشان دهنده سالها استفاده هستند، حس کهنگی و زندگی طولانی مدت در این اتاق را تقویت میکنند، این کاری است که کتابهایی که رو و زیر میز قهوه چیده شده اند نیز می کنند.


 

در استفاده از رنگ جسارت به خرج دهید

 

 


بر روی دیوارها و اثاثیه هایی که رنگ خنثی دارند راحت تر می توان ایده های تزئینی را اجرا کرد.

یک میز عسلی رنگی در این اتاق نشیمن جلوه ی شدیدی از رنگ تولید می کند. این جلوه ی رنگ با بالش هایی که رنگشان با میز عسلی هماهنگ است تکمیل می شود.

اثاثیه های سفید و بالشها و سرویس غذاخوری قهوه ای و کرم رنگ حالت آرامش بخش اتاق را حفظ می کنند.

 

با این پس زمینه ی ساده رنگ زدن دیوارها، گذاشتن یک قالیچه طرحدار ، یا قاب بندی پنجره ها با کمک پرده کار ساده ای می شود؛  زیرا راحت تر میتوان به رنگهای متناسب و هماهنگ رسید و جلوه ی تازه ای به اتاق داد.


 

به سراغ طرح هایی با رنگ های اندک بروید

 

 


استفاده از یک بستر تک رنگ به اضافه یک رنگ مایه متفاوت، راه ساده ای است برای داشتن اتاقی شیک و هماهنگ.

در این اتاق نشیمن، نوارهای کلفت نارنجی رنگی بر  پرده ها دوخته شده اند و روبالشیها را تزئین کرده اند. این کار باعث شده که نمای اتاق جلوه هنری به خود بگیرد.

 

یک قالیچه گلدار که در آن از رنگ های نارنجی تیره و قهوه ای استفاده شده، در کنار یک میز عسلی گرمای زیادی را تولید می کنند که در تعادل است با سرمای شدید کاناپه های سفید.
از طرح های  شفاف نترسید

 


از وسائل و مبلمان روشن و شفاف استفاده کنید. این وسایل هم جلوه خوبی به اتاق میدهند هم چشمها را خسته نمی کنند.

دو چراغ رومیزی نور مورد نیاز اتاق نشیمن را تامین می کنند. در عین حال، پایه های شیشه ای زیاد در چشم نیستند. و به همین دلیل به چشمها اجازه میدهند تا به جای آن بر کوسنهای منقش و رنگارنگ تمرکز کنند.

 

کمدها و میزهای شیشه نیز می توانند به خوبی این سبک بسیار شفاف را کامل کنند.


 

اتاقتان را پر از رنگ کنید

 

بین مقدار مناسب رنگ و میزان روشنایی کف اتاق هماهنگی ایجاد کنید.

 

در این اتاق نشیمن، رنگ یک- دست سفید سقف و گچ بریهای براق و روشن باعث شده اند که رنگ صورتی و گرم دیوارها درخشش و جلوه خاصی پیدا کند.

قالیچه ای با رنگ ملایم کرم و صورتی سراسر کف اتاق را پوشانده است. قفسه های سفید رنگ، پس زمینه آرامش بخشی را برای مبل پرزدار صورتی ساخته اند. 

گردآوری و تنظیم:گروه سبک زندگی پرشین پرشیا

www.persianpersia.com/lifestyle

 

www.seemorgh.com :منبع

 

 

ارسال این خبر یا مقاله برای دوستانتان از طریق آیکون سمت چپ

 

 

 

 


مروری بر مطالب گذشته دکوراسیون


  دردکوراسیون آشپزخانه مدرن این موارد را مد نظر قرار دهید

  اصول دکوراسیونی برای بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک

  دكوراسيوني براي خانه‌ها و آپارتمانهای كوچك و نقلی

  خلق یک فضای متمایز و تازه در دکوراسیون اتاق نشیمن

  کاربرد آکواریوم در معماری داخلی,از آکواریوم مرجانی تا رودخانه ای + تصاویر بسیار زیبا

  یازده روش برای انجام دکوراسیون منزل بصورت هنری و شیک

  با تغییر دکوراسیون ساده در زمستان فضای خانه را گرم تر کنیم

  اصول طراحی دکوراسیون برای محیط کارمناسب درمنزل

  10 اصل دکوراسیون برای چیدمان مدرن امروزی

  طراحان دکوراسیون داخلی و آشپزخانه های اوپن

  تزئين كاناپه با كوسن‌-نقش کوسن در دکوراسیون اتاق

  نکات کوچک دکوراسیون اتاق کودک/اجازه دهید خود کودک اتاق را تزئین کند

  اتاق کودک/نوزاد و اصول دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک مدرن

  مدلهای دکوراسیون داخلی خانه های لوکس,شیک و مدرن+عکس

  لمینت، نسل جدید کفپوش های ساختمانی-تفاوت لمینت و پارکت

  دکوراسیون مدرن و تزئین خانه را به السا فیروز آذر بسپارید!

  آشنایی با ایده‌های کم‌خرج در دکوراسیون منزل

  دکوراسیون اتاق خواب پدر و مادر یا اتاق مستر

  اتاق بچه یعنی یک اتاق که از همه اتاق‌ها بیشتر دردسر دارد!

  آیا پارکت بهترین کفپوش ساختمانی است؟

  ترکیب رنگها در دکوراسیون اتاق خواب

  تغییرات کوچک دکوراسیونی برای دکور زمستانی

  تغییر دکوراسیون و چیدمان منزل برای تغییر روحیه

  شش جا در آپارتمان کوچک برای قرار دادن وسایل اضافی

  مزایای مبلمان یک تکه و «ال شکل» در دکوراسیون منزل+عکسهای زیبا و مدرن

  یک دکوراسیون زمستانی زیبا با این تغییرات کوچک

  دکوراسیون فضای کوچک شیک,زیبا و مدرن/آپارتمان نقلی+عکس

  نکاتی درباره دکوراسیون اتاق کودک

  اصول چیدمان آشپزخانه کوچک را یاد بگیریم

+مطالب بیشتر        

 


 

 


تازه های

دکوراسیون


چند توصیه از مهم‌ترین کارشناسان دکوراسیون از نیویورک


دکوراسیون منزل شیک و زیبا با جادوی رنگ آبی+تصاویر


چند اشتباه بزرگ دردکوراسیون آشپزخانه منزل


۱۰ نکته مهم در مورد انتخاب پرده پذیرایی


والان پرده، زیبایی بخش دکوراسیون خانه شما در سال جدید+عکس


نورپردازی خانه با لوستر مناسب و زیبا


اصول تغییر دکوراسیون برای سال نو و نوروز


خرید مبل راحتی با این 12 راهنمایی


اصول نصب تابلو بر روی دیوار منزل


رنگ آمیزی آپارتمان و این نکات اصولی


20 ایده ساده برای یک دکور زیبا و شیک و راحت


همه چیز درباره شیشه های دکوراتیو در دکوراسیون


راهنمای خرید موکت مناسب و متناسب با دکوراسیون


راهنمای خرید انواع دیوارپوش و نقش آن در دکوراسیون منزل


دکوراسیون اتاق خواب زیبا و رمانتیک و اتاق عروس+عکس


 

 

 

 

تازه های سبک زندگی۴داستان واقعی از عشق های عجیب ● نکاتی مهم برای والدینی که فرزندان دوقلو دارند

 ● چگونه اول صبح صورتی زیبا و شاداب داشته باشیم؟

 ● همسر مطلوب مردهای ایرانی را بشناسید

 ● با دخترهای پر توقع اینجوری رفتار کنید تا هر دو خوشبخت شوید!

 ● بهترین زمان برای جدا کردن اتاق خواب کودک چند ماهگی است؟

 ● چند توصیه از مهم‌ترین کارشناسان دکوراسیون از نیویورک

 ● حرفهای جالب مدلی ایرانی که میگوید کار «فشن» با «اعتماد به نفس» گره خورده

 ● موهای ناخواسته و زائد بدن و مزایا و معایب «بندانداز»های برقی

 

 

 


نکات خانه داری


کشتن پشه ها به ۹ روش

نکاتی برای تمیز کردن شیشه ها , شومینه,وان حمام و فرش

چطور کاغذ دیواری را از روی دیوار برداریم؟

سبز کردن عدس، گندم، ماش و جو برای هفت سین

نکاتی مهم در نگهداری ادویه جات

 

 

 


آرایش,زیبایی و تناسب اندام


چگونه مژه هایمان را با فرمژه فر کنیم؟+عکس

چند پرسش و پاسخ رایج درباره محصولات زیبایی

برداشتن ابروها با موچین

با این ۵ کار آرایشی صورت، خانم زیباتری می شوید

 

 


آخرین های سایت


فرزند مقتول: تحت شرایطی "ریحانه جباری" را می بخشیمترانه‌های حبیب محبیان در کتاب «مرد تنهای شب»‌ در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شودمرد آهنگساز از نقاشی‌هایش گفتهمچنان ایستاده‌ایم / فراز و نشیب‌های یک حایزه ادبی در گفت‌وگو با فرزانه طاهریگفت‌و‌گوی ویژه با کیمیایی، مهرجویی و عطاران در یک مجله تصویری / بازگشت جیرانی به دنیای سردبیریدلقک‌هایی بودیم که دیگر مهارت خنداندن نداشتیم/ خارجی‌ها می‌دانند در آثار ضد اخلاق و دین بازی نمی‌کنم«ترانه علیدوستی» ،چه زود بزرگ شد!آرتور شوپنهاور؛ فیلسوف اراده و بازنمودهانری برگسون,فیلسوفِ مهجور فرانسهستاره سینمای ایران:شانس صعود تیم ملی ایران زیاد است/ امیدوارم کریمی و رحمتی دعوت شوندهر روز و هر ساعت به تمدید قراردادم فکر می‌کنم/ از کی‌روش ممنونمپوست سیب قرمز ضد این بیماری مهلک است 

 


خواص مواد و خوراکیها


پیازچه کاهش دهنده کلسترول

سبوس برنج منبع بیش از ۱۰۰ نوع آنتی اکسیدان

خواص رزماری چیست؟

نقش میوه و سبزی در درمان بیماری ها

مصرف هله هوله ها پوکی استخوان می آورد

 

 

 

 

از آرشیو موسیقی


مهرورزان

 

 

 

 

 

 

 

 

◊ در این دنیا مردمانی پیشرفت می‌کنند که برمی‌خیزند و به دنبال شرایط مطلوب می‌گردند و چنانچه نیابند، آن را به وجود می‌آورند.   جورج برناردشاو ◊

   PersianPersia PersianPersia.com |2014-2003|.باز نشر مقالات با ذکر منبع بلامانع است
.تمام حقوق برای سایت پرشین پرشیا محفوظ است