mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
سبک زندگی
سبک زندگی > آرایش,زیبائی و تناسب اندام >آرایش ملایم و اصول اساسی آن

آرایش ملایم و اصول اساسی آن

بخش:آرایش,زیبائی و تناسب اندام
آشنایی با اصول آرایش ملایم

آشنایی با اصول آرایش ملایم مد این روزها
آرایش ملایم از جمله آرایش های محبوب بخصوص در فصل تابستان به شمار می رود. به گفته ی آرایشگر برند میبلین (Maybelline) وقتی از آرایش ملایم استفاده می شود معمولا می خواهیم مشخصه دیگری را به رخ بکشیم، مثلا آرایش چشم ساده در کنار رژ لب تیره برای نمایان تر کردن لب ها. اما در این آرایش جدید ، آرایش ملایم  را در تمامی مراحل ثابت نگه داشته و در عین حال زیبا و جذاب می شود.

 

روی پوست تمرکز داشته باشید

وقتی نمی خواهید آرایش خیلی رنگارنگ و بخصوص پررنگ باشد، پوست بیشتر خود را نشان می دهد. بنابراین داشتن پوستی بی نقص و زیبا در این نوع آرایش حرف اول را می زند. از یک کرم پودر مناسب پوست استفاده کنید، کرم پودری که بتواند نقاط ضعف پوست صورت را بپوشاند، در عین حال طبیعی نیز باشد. پوست را به صورت یکدست و کامل کرم پودر بزنید.

مژه ها در مرحله دوم قرار دارند

ابتدا مژه ها را با فرمژه یک شکل کرده و حالت دهید، سپس به کمک مداد چشم فقط روی خط مژه های بالا خط بکشید و پس از آن از ریمل استفاده کرده و مژه ها را با برس ریمل شانه زده و تیره و پر کنید.

 

نوبت به رژ لب می رسد

در این مرحله از آرایش ملایم با استفاده از یک رژ لب، ترجیحا رژ لب مایع رنگ روشن یا رنگ لب، به لبها شکل دهید. اگر تصمیم دارید برای مدت طولانی این آرایش را داشته باشید بهتر است از رژ لب مایع با ماندگاری طولانی استفاده کنید تا نیازی نباشد دائم آرایش را ترمیم کنید. اگر از رژ لب مایع با جنس خوب استفاده کنید، نیازی به محصول دیگری برای تکمیل آرایش لب نخواهید داشت. وقتی رژ لب مایع می زنید پس از یکبار زدن بگذارید تا کمی خشک شود. لب ها را به هم نمالید، در برخی مواقع ممکن است باعث شود رژ لب چسبناک به نظر برسد. استفاده از رژ لب هایی که باعث برجسته تر دیده شدن لب می شود، در این نوع آرایش کم و ملایم می تواند چهره شما را جذاب تر نشان دهد.

به چهره کمی درخشندگی اضافه کنید

با استفاده از یک هایلایتر مایع می توانید به پوست کمی درخشندگی دهید. نکته کلیدی این است که از رنگی که مکمل رنگ پوست شماست به جای رنگهایی مثل هلویی روشن، صورتی یا حتی سفید، استفاده کنید. برای استفاده از هایلایتر، کمی از آن را روی استخوان گونه ها، چانه و روی بینی بمالید. این باعث می شود برق و درخشندگی در چهره نمایان و آرایش کم و ملایم تکمیل شود.

برگرفته از: بانوی شهر
گردآوری و تنظیم:گروه سبک زندگی پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/lifestyle

مروری بر دیگر مطالب 'آرایش,زیبائی و تناسب اندام'تازه های آرایش,زیبائی و تناسب اندام