mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
سبک زندگی
سبک زندگی > آشپزی > آشپزی ->غذاهای ایرانی >طرز تهیه کوکوی مرغ در فر
آشپزی ->غذاهای ایرانی

طرز تهیه کوکوی مرغ در فر

چجوری کوکوی مرغ را در فر درست کنیم

کوکوی مرغ را با این دستورالعمل در فر درست کنید
 مرغ همیشه در مجالس ایرانی جایگاه خاصی داشته و دارد اما لازم نیست همیشه به یک روش سرو شود. کوکوی مرغ جایگزین خوبی است که هم ظاهر زیبا و هم طعم فوق العاده ای دارد. کوکوی مرغ در فر تهیه می شود و فقط کمی روغن برای تفت دادن سیب زمینی و هویج احتیاج دارد. بقیه مواد با مرغ پخته ریش ریش شده مخلوط می شوند و در قالب فر پخته می شوند. استفاده از پنیر پیتزا در کوکوی مرغ اختیاری است و می توانید آن را حذف کنید. اما قطعاً پنیر موزورلا طعم خیلی خوبی به کوکوی شما می دهد.

مواد لازم برای تهیه کوکوی مرغ در فر:

-سینه مرغ پخته شده 450 گرم

-هویج متوسط 1 عدد

-سیب زمینی بزرگ 1 عدد

-روغن سرخ کردنی 2 قاشق غذاخوری

-فلفل دلمه نگینی یا خلالی 1/4 پیمانه

-نمک و فلفل به مقدار کافی

-زردچوبه 1 قاشق چایخوری

-زعفران دم کرده 1/2 قاشق چایخوری

-تخم مرغ 5 عدد

-پنیر موزورلا 100 گرم (اختیاری)

طرز تهیه کوکوی مرغ در فر:

فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید و بگذارید گرم شود. کف یک قالب فر مستطیلی را هم چرب کنید و کنار بگذارید.

مرغ پخته شده را به صورت تکه های کوچک ریش ریش کنید. سیب زمینی و هویج را با رنده درشت رنده کنید. روی سیب زمینی آب سرد بریزید و آن را زیر و رو کنید. سپس آب آن را کامل بگیرید تا نشاسته از سطح آن خارج شود و موقع تفت دادن تکه های سیب زمینی به هم نچسبند.

کف تابه ای کمی روغن بریزید و بگذارید داغ شود. سپس شعله را کم کنید و سیب زمینی رنده شده را داخل روغن بریزید. یکی دو دقیقه تفت بدهید، سپس هویج را اضافه کنید و دو سه دقیقه دیگر به تفت دادن ادامه دهید. هدف این نیست که سیب زمینی و هویج سرخ شوند بلکه فقط باید کمی از خامی آنها کاسته شود.

سیب زمینی و هویج را خارج کنید و با دستمال حوله ای روغن اضافی آنها را بگیرید. سپس آنها را به مرغ ریش ریش شده اضافه کنید. حال تخم مرغ ها را یکی یکی بشکنید و به مواد اضافه کنید.

نمک، فلفل، زردچوبه و زعفران را هم به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا با هم مخلوط شوند. مایه کوکو تهیه شده را داخل قالبی که چرب کردید بریزید و با پشت قاشق سطح آن را صاف کنید.

قالب را به مدت ۳۰ دقیقه در فر گرم شده با حرارت ۱۷۵ درجه قرار دهید تا کوکوی مرغ پخته و طلایی رنگ شود. آن را از فر خارج کنید در صورت تمایل پنیر رنده شده را روی آن بریزید و چند دقیقه دیگر در فر قرار دهید تا پنیر آب و روی آن طلایی رنگ شود. می توانید برای این مرحله، شعله روی فر را روشن کنید. کوکوی مرغ را برش بزنید سرو کنید.

برای: 4 نفر

حاضر است در : 55 دقیقه

وعده: شام, نهار

برگرفته از: ایران کوک/آفتاب
گردآوری و تنظیم:گروه سبک زندگی پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/lifestyle
Sunday 29th of October 2017 10:13:44_______۱۳۹۶-آبان-۰۷

مروری بر دیگر مطالب 'آشپزی ->غذاهای ایرانی'تازه های آشپزی ->غذاهای ایرانی