mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
سبک زندگی
سبک زندگی > دکوراسیون >طراحی دکوراسیون بالکن خانه،برای بهار و تابستان+تصاویر

طراحی دکوراسیون بالکن خانه،برای بهار و تابستان+تصاویر

بخش:دکوراسیون
دکور کردن بالکن خانه برای بهار و تابستان

بالکن خانه را برای بهار و تابستان آماده کنید
 با آمدن فصل بهار، رفتن به طبیعت و حس اجزای سبز و زیبا برای بسیاری از افراد شور و هیجان زیادی را به همراه دارد. استشمام عطر گل‌ های بهاری، سبزی تازه برگ‌ های جوانه‌ زده و کم‌ کم رویش میوه‌ های نوبرانه. چه خوب است اگر در لحظه‌ های آرام خانه بنشینیم و از این خنکای بهاری لذت ببریم. امنیت خانه در دل طبیعت تجربه‌ ای فراموش‌ نشدنی است، پس حالا وقت آن رسیده که دستی به سر و روی بالکن خانه خود بکشید و با طراحی بالکن بهاری از آن به شکل بهتری استفاده کنید:

به فکر فضای نشستن باشید
با توجه به ابعاد و متراژ بالکن و تراس خانه خود به سراغ انتخاب میز و صندلی بروید. خوب است که نوعی از آن را انتخاب کنید که برای همه اعضای خانواده قابل‌ استفاده باشد و در محفل‌ های عصرانه همه افراد جایی برای نشستن داشته باشند. در مورد جنس میز و صندلی باید گفت که بهتر است انواعی را تهیه کنید که ضد آب باشند تا در اثر بارندگی آسیبی نبینند. هم‌چنین لازم است آنها را بسیار سبک انتخاب نکنید تا در صورت وزش باد نگران پرت شدن آنها و به هم خوردن دکوراسیون بالکن‌ تان نباشید!
چیدمان شیک بالکن خانه,دکوراسیون و چیدمان بالکن

عکس1-چیدمان و دکوراسیون بالکن خانه برای بهار و تابستان

کفپوش و سنگفرش بالکن
در مورد کفپوش بالکن باید بگوییم که باید به شرایط آب و هوایی محل زندگی خود و همچنین ارتفاع جان‌ پناه و لبه تراس توجه کنید. هرچه ارتفاع لبه بیشتر باشد باد و باران به میزان کمتری به فضای درونی بالکن نفوذ می‌ کنند و در این صورت است که نیازی به شستشوی مداوم بالکن خود ندارید، پس خوب است که به سراغ فرش، موکت و مانند آنها بروید تا فضای راحت‌ تری برای خود ایجاد کرده از نشستن روی قالیچه در فضای آزاد لذت ببرید.
چیدمان شیک بالکن خانه,دکوراسیون و چیدمان بالکن

عکس2-چیدمان و دکوراسیون بالکن خانه برای بهار و تابستان

اگر میزان باد و باران در محل شما زیاد و ارتفاع لبه تراس کم است، کفپوش های فضای بیرون برای کف بالکن مناسب‌ اند. توجه کنید که کفپوش نباید نفوذپذیر باشد، چرا که نفوذ آب به درون آنها بر ساختار ساختمان آسیب به وجود می‌ آورد. راه‌ آب می‌ تواند میزان آبی که در کف جاری می‌ شود را از بالکن خارج کند.
چیدمان شیک بالکن خانه,دکوراسیون و چیدمان بالکن

عکس3-چیدمان و دکوراسیون بالکن خانه برای بهار و تابستان

تزیین بالکن با گیاهان
از ظرفیت بالکن خود به‌ خوبی استفاده کنید. نگهداری گیاهان درون بالکن فضا را دلنشین تر می کند و تجربه داشتن گیاهان را نیز به شما می‌ دهد. سعی کنید از گیاهانی استفاده کنید که با شرایط بالکن خانه شما مثل سایه، نور، وزش باد و دمای هوا همخوانی داشته باشد. گیاهان گلدار زیبایی بیشتری دارند، ولی حساسیت بیشتری هم برای نگهداری شامل آنها می‌ شود. تنوع گیاهان مختلف برای بالکن شما انتخاب هوشمندانه ای است.
چیدمان شیک بالکن خانه,دکوراسیون و چیدمان بالکن
 

عکس4-چیدمان و دکوراسیون بالکن خانه-نگهداری گیاهان درون بالکن فضا را دلنشین تر می کند

گلدان‌ مناسب برای تراس
این روزها که تنوع گلدان‌ ها بیشتر شده است، دستتان برای انتخاب بازتر است. با توجه به رنگ گل و گیاه بالکن خود می‌ توانید گلدان‌ هایی زیبا انتخاب کنید تا رنگ را به بالکن خانه شما آورده و زیبایی آن را افزایش دهد. حتی گلدان‌ های رنگی برای لبه‌ های بالکن و نرده‌ های آن نیز در بازار وجود دارد که فضا را برای شما جذاب تر کرده و نمای ساختمان را هم صفا می‌ بخشد. گلدان‌ های رنگی و متنوع به‌ سادگی طراحی بالکن شما را منحصربه‌ فرد می‌ کند.
چیدمان شیک بالکن خانه,دکوراسیون و چیدمان بالکن

عکس5-چیدمان و دکوراسیون بالکن خانه برای بهار و تابستان-با توجه به رنگ گل و گیاه بالکن خود می‌ توانید گلدان‌ هایی زیبا انتخاب کنید

نورپردازی بالکن در شب
در فصل بهار آنقدر هوا دلنشین می‌ شود که حتی شب‌ نشینی هم لذت بخش خواهد بود. برای اینکه از هوای دلپذیر استفاده بیشتری داشته باشید، می‌ توانید با نورپردازی مناسب روشنایی بالکن را تأمین کنید. پیشنهاد می‌ کنیم نورپردازی را به‌ گونه‌ ای در نظر نگیرید که فضایی بسیار روشن برای بالکن خود داشته باشید. چراغ‌ های کوچک و کم‌ نور هم فضا را رمانتیک‌ تر می‌ کند و هم از ساختمان‌ های اطراف دید کمتری را به بالکن شما به وجود می‌ آورد.
چیدمان شیک بالکن خانه,دکوراسیون و چیدمان بالکن

عکس6-چیدمان و دکوراسیون بالکن خانه برای بهار و تابستان

تزیینات را فراموش نکنید
استفاده از لوازم دکوری و تزیینی در مورد دکوراسیون بالکن هم صادق است. برای اینکه فضای طراحی شده‌ ای داشته باشید به سراغ تزییناتی بروید که با باقی اجزای موجود در بالکن هم خوانی داشته باشد. این هماهنگی شامل رنگ، سبک و حتی جنس نیز هست تا در مجموع بالکن به بهترین شکل چیدمان شود. بهترین محل برای قرارگیری این وسایل، نصب آنها بر روی دیوار است تا فضای مورد استفاده بیشتری در اختیار داشته باشید.
چیدمان شیک بالکن خانه,دکوراسیون و چیدمان بالکن

عکس7-چیدمان و دکوراسیون بالکن خانه برای بهار و تابستان

کوسن های رنگی برای تراس خانه
یکی از لوازم دکوری که در فضایی غوغا می‌ کند، کوسن است. کوسن‌ های رنگی با پارچه‌ های زیبا و طرح‌ های خارق‌ العاده می‌ تواند فضای بالکن شما را ویژه‌ تر کند. با قرار دادن کوسن روی صندلی‌ های بالکن، فضایی گرم را ایجاد می‌ کنید که نشان خواهد داد بالکن نیز مانند باقی فضاهای داخلی، جزئی از خانه شما است و می‌ تواند با طراحی خاص خود نشان از ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد و سلایق شما باشد.
چیدمان شیک بالکن خانه,دکوراسیون و چیدمان بالکن

عکس8-چیدمان و دکوراسیون بالکن خانه-کوسن‌ های رنگی با پارچه‌ های زیبا و طرح‌ های خارق‌ العاده می‌ تواند فضای بالکن شما را ویژه‌ تر کند

برگرفته از: chidaneh.com/بیتوته
گردآوری و تنظیم:گروه سبک زندگی پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/lifestyle

مروری بر دیگر مطالب 'دکوراسیون'تازه های دکوراسیون