mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
سبک زندگی
سبک زندگی > آشپزی > خوراکهای متنوع >آشنایی با طرز تهیه خوراک سینه‌مرغ سوخاری برسکانو

آشنایی با طرز تهیه خوراک سینه‌مرغ سوخاری برسکانو

بخش:خوراکهای متنوع

مواد لازم :
سیر:

یک حبه
لیمو:

یک عدد

کره:

۲۵ گرم
سینه‌مرغ:

۲عدد
جعفری:

۵ شاخه
آرد سفید:

۲ قاشق غذاخوری پر
تخم‌مرغ:

یک عدد بزرگ

ادویه
نمک و فلفل سیاه
روغن زیتون

برای شروع

سیرها را پوست بکنید و پوست لیمو را رنده کنید. درون یک خردکن کره و سیر، جعفری، پوست لیمو رنده شده، نمک و کمی فلفل سیاه بریزید و بعد همه را به خوبی میکس کنید؛ بعد تمامی مواد خرد شده را درون یک بشقاب بریزید و آرد را در یک ظرف دیگر قرار دهید و همچنین یک عدد تخم‌مرغ را درون یک کاسه جداگانه بشکنید و به خوبی با چنگال آن را هم بزنید تا زرده و سفیده کاملا با هم مخلوط شوند. سینه مرغ را در ابتدا درون آرد به خوبی بخوابانید به طوری که ۲طرف سینه آغشته به آرد شود بعد درون ظرف تخم‌مرغ گذاشته و سریع آن را بردارید و در مرحله سوم نوبت مواد خردشده‌ای می‌رسد که از قبل تهیه کرده‌اید. سپس سینه مرغ را درون این مواد به خوبی بخوابانید تا کاملا به آن بچسبند.

برای پختن

دو روش برای پخت این غذا وجود دارد.

۱) می‌توانید سینه مرغ آماده شده را درون فر گذاشته و بگذارید تا با حرارت فر پخته شود. ۲) می‌توانید سینه مرغ سوخاری را درون‌تابه سرخ کنید.

اگر می‌خواهید آن را درون فر قرار دهید باید فر را در درجه حرارت بالا قرار داده و مرتبا آن را چک کنید. مدت زمان پخت آن ۱۵دقیقه است اگر می‌خواهید سرخ کنید یک ‌تابه متوسط را در حرارت متوسط گاز قرار داده و روغن زیتون را درون آن بریزید و بگذارید تا روغن کاملا داغ شود و بعد سینه مرغ را درون تابه ریخته و بگذارید تا به مدت ۴ تا ۵ دقیقه هرطرف مرغ پخته شود تا زمانی که کاملا ترد و طلایی رنگ شود.

برای سرو

می‌توانید برای سرو سینه مرغ را به صورت کامل در یک بشقاب قرار دهید یا آن را با چاقو تکه کرده و بعد سرو کنید، همه این‌ها به شما بستگی دارد. زیبا و ساده در بشقاب بگذارید و یک عدد لیمو را به ۲ نیم تقسیم کرده و کنار غذا سرو کنید. در آخر با یک سالاد سبزی سرو خود را کامل کنید.

برگرفته از: مجله زندگی ایده آل
گردآوری و تنظیم:گروه سبک زندگی پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/lifestyle

مروری بر دیگر مطالب 'خوراکهای متنوع'

تازه های خوراکهای متنوع