mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
سبک زندگی
سبک زندگی > مد و لباس > مد و لباس-گوناگون >راهنمای خرید کیف و کوله مدرسه

راهنمای خرید کیف و کوله مدرسه

بخش:مد و لباس-گوناگون

خرید وسایل مدرسه کار ساده ای نیست؛ مخصوصا اگر بخواهیم برای فرزندمان وسیله ای تهیه کنیم که هم دوام داشته باشد و هم سلامت او را به خطر نیندازد. در آستانه فصل بازگشایی مدارس می خواهیم در صفحه «مد و سلامت» نکته هایی را برای خرید وسایل مدرسه مرور کنیم. اول از «کیف» شروع می کنیم...

 


● کوله محافظ ستون فقرات


این نسل جدید کوله ها طوری طراحی شده اند که کمترین فشار را روی ستون فقرات می آورند و از خم شدن پشت بر اثر وزن کوله جلوگیری می کنند. آنها درواقع اصلاح کننده شیوه ایستادن هستند. به همین دلیل هم کیف به صورت صلیب طراحی شده و یک بند هم پایین کیف تعبیه شده که دور کمر بسته می شود و با تقسیم درست وزن، از فشار آمدن به کمر و باسن جلوگیری می کند. این کیف ها از نظر ظاهری هم طرح های زیاد و متفاوتی دارند و برای کودکان و نوجوانان طراحی شده اند.

 

 


● کیف چرخدار


این نوع کیف ها چند سالی است وارد بازار کیف های مدرسه شده اند و محبوبیت خاصی بین بچه ها دارند. طراحی کیف های چرخدار با دسته و چرخ های زیرشان، شبیه ساک است، البته با بندهای شانه ای، کیف تبدیل به کوله می شود. یعنی هم به صورت ساک و هم به صورت کوله می توان از آنها استفاده کرد. خرید نوع سنگین این کیف ها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 

 


● کوله اسپرت


کوله هایی که برندهای ورزشی آنها را طراحی می کنند. حمل و نقل آنها بسیار راحت است زیرا پشت و بندهایشان پانل دار می شوند. محکم و بادوام هستند و در آنها محفظه های زیادی تعبیه شده است. این کوله ها بین نوجوانان طرفداران زیادی دارند. مخصوصا بین آنهایی که علاقه زیادی به ورزش دارند و معمولا سبک اسپرت را برای پوشش خود انتخاب می کنند.

 

 


● کوله کج


این کوله های تک بندی هم نسل جدیدتری از کوله های دوبندی محسوب می شوند. اگر می خواهید هم کوله داشته باشید و هم از انواع معمول آن خسته شده اید، این کوله ها انتخاب مناسبی هستند. طرز قرارگرفتن آنها روی پشت و بند پایین کوله که روی کمر بسته می شود، بار کیف را روی پشت توزیع می کند. این کیف ها در گروه کیف های راحت قرار دارند.

 


● کیف پستچی


این نوع کیف ها همیشه طرفداران زیادی داشته اند. هم استفاده شان بسیار راحت است و هم با طرح های زیاد و متفاوت خود دست شما را برای انتخاب هر نوع آن – از اسپرت گرفته تا طرح های کلاسیک از جنس های کتانی تا برزنتی و چرمی باز می گذارند.

 


نکته ای که در مورد این کیف ها باید به آن توجه کرد، این است که این کیف ها نمی توانند توزیع بار خوبی روی ستون فقرات و شانه ها داشته باشند و به همین علت نباید آنها را سنگین کرد.


وزن این کیف اصولا فقط روی یک شانه وارد می شود و درنهایت باعث فشار به ستون فقرات و شانه و حتی افتادگی یک شانه خواهد شد.

 

 


● کوله کارتونی


محصل کوچک خود را با این کوله های بامزه و جذاب به مدرسه بفرستید. این کوله ها با شکل های کارتونی روی خود و رنگ های شاد، کودک شما را به خود جذب می کنند و بعید به نظر می رسد در مدرسه یا در سرویس مدرسه فراموش شوند. در طراحی این کوله ها علاوه بر ظاهر، به سلامت ستون فقرات کودک هم توجه شده است. محفظه اصلی کیف با زیپ باز و بسته می شود و یک جیب بزرگ روی کیف قرار دارد تا به راحتی بتوان از آنها استفاده کرد. جیب های بغل هم برای گذاشتن قمقمه آب و ظرف غذا مناسب هستند. جنس این کیف ها از پلی استر است که در مقابل بازیگوشی و بی تفاوتی بچه ها در نگهداری کیف بسیار مقاوم و بادوام است.

 

 


● کوله مستطیلی


این کوله ها که به شکل مکعب مستطیل هستند، کمی با کوله های معمولی متفاوت به نظر می رسند. این کوله ها برای بچه های دبستانی بسیار مناسب اند. جنس آنها از کتان و کرباس ضدآب است و قد کوتاه آنها با قامت کوچک بچه ها تناسب دارد. از ظاهر ساده و در عین حال منحصر به فرد آنها به راحتی نمی توان گذشت. جنسشان در مقابل شستشو مقاوم است و به راحتی می توان این کوله ها را با ماشین لباسشویی شست.

 

 

 

   ندا احمدلو
گیتا حکی

برگرفته از: www.salamat.ir
گردآوری و تنظیم:گروه سبک زندگی پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/lifestyle

مروری بر دیگر مطالب 'مد و لباس-گوناگون'

تازه های مد و لباس-گوناگون