mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
سلامت
سلامت > خبرهای پزشکی >نوشیدن قهوه به شیوه ایتالیایی و جلوگیری از سرطان پروستات

نوشیدن قهوه به شیوه ایتالیایی و جلوگیری از سرطان پروستات

بخش:خبرهای پزشکی
Tuesday 16th of May 2017 19:09:43_______۱۳۹۶-ارديبهشت-۲۶
قهوه و جلوگیری از سرطان پروستات

نوشیدن قهوه و اثرات آن بر سرطان پروستات

 نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد نوشیدن قهوه به سبک ایتالیایی موجب کاهش ریسک سرطان پروستات می‌شود. محققان دریافتند نوشیدن سه فنجان یا بیشتر قهوه در روز دارای تاثیر حفاظتی در مقابل سرطان پروستات در مردان است.

این مطالعه شامل ۷۰۰۰ مرد ۵۰ سال به بالا بود که در منطقه مولیس در ایتالیا زندگی می‌کردند. عادات قهوه خوردن مردان و بروز سرطان پروستات در آنها در حدود ۴ سال تحت نظر بود. دو رشته سلولی مربوط به سرطان پروستات موسوم به PC-۳ و DU۱۴۵ مورد آزمایش قرار گرفت.

براساس این داده‌ها محققان دریافتند افراد شدیدا قهوه خور که روزی ۳ فنجان یا بیشتر قهوه می‌نوشیدند در مقایسه با مردانی که قهوه نمی‌نوشیدند یا یک تا ۲ فنجان در روز قهوه می‌خوردند ۵۳ درصد کمتر در معرض سرطان پروستات بودند.

این مشاهدات نشان داد عصاره‌های کافئین‌دار به شکل قابل توجهی موجب کاهش رشد و گسترش سلول‌های سرطانی می‌شود. عصاره‌های بدون کافئین چنین تاثیر مشابهی نداشتند. از این رو محققان معتقدند تاثیر سودمند مشاهده شده در بین مردان بیشتر مربوط به کافئین است تا سایر مواد دیگر موجود در قهوه.

محققان عنوان می‌کنند آماده کردن قهوه به شیوه ایتالیایی شامل فشار بالا، دمای بسیار بالا آب و بدون فیلتر است. این شیوه متفاوت از سایر نقاط جهان، منجر به وجود غلظت بالای مواد بیواکتیو موجود در قهوه می‌شود.


برگرفته از: مهر
گردآوری و تنظیم:گروه سلامت پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/health

مروری بر دیگر مطالب 'خبرهای پزشکی'

تازه های خبرهای پزشکی