mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
سلامت
سلامت > پوست,مو و زیبائی >چه کنیم تا موهایمان سریعتر رشد کند؟

چه کنیم تا موهایمان سریعتر رشد کند؟

بخش:پوست,مو و زیبائی

در اینجا به چند راه حل مفید که باعث می شوند موهای شما به صورت طبیعی سریعتر رشد کنند اشاره می کنیم.

 


موهایتان را شانه کنید:


"روزی ۱۰۰ بار موهایتان را شانه کنید" ، به احتمال زیاد این جمله را بارها از زبان مادر بزرگتان شنیده اید. اگرچه ممکن است فکر کنید اینکار بی فایده است اما باور کنید که این توصیه قدیمی اصلا" بی فایده نیست شانه کردن مرتب موها باعث می شود که موهایتان درخشانتر شوند و راحت تر حالت بگیرند.علاوه بر این برس کشیدن و شانه کردن یک ماساژ عالی برای موها محسوب می شود. برای نتیجه بهتر از یک برس نرم استفاده کنید.شما می توانید با ماساژ دادن پوست سر در هنگام شستشو نیز فولیکولهای موهایتان را تحریک کنید.این کار باعث می شود ذهن و بدنتان ریلکس شوند و در نتیجه موهایتان سریعتر رشد می کنند و قویتر می شوند.

 


از حالت دادن مو و استفاده از مواد حالت دهنده خودداری کنید:


اگر نمی توانید از موهایتان مراقبت نکنید ، رشد سریع آنها را نیز فراموش کنید.کارهایی مثل خشک کردن مو با سشوار ، صاف کردن و رنگ کردن به شدت باعث آسیب دیدن موها می شوند. علاوه بر این استفاده مکرر از مواد حالت دهنده هم شرایط را بدتر می کند.اگر نمی توانید از درست کردن و حالت دادن موهایتان پرهیز کنید حداقل هر هفته دوبار به موهایتان استراحت بدهید و به این ترتیب خواهید دید که موهایتان چقدر از شما ممنون می شوند.

 


از شستشوی زیاد خودداری کنید


اگر عادت دارید موهایتان را هر روز بشویید ، حالا زمان آن است که کمی به موهایتان استراحت بدهید. شامپو کردن هر روزه به موها صدمه می زند. اینکار نه تنها باعث می شود که موهای شما خشک شود بلکه باعث می شود که موهایتان به راحتی بشکند و بریزد. خشک بودن و ضعیف بودن موها هر دو از رشد سریع مو جلوگیری می کنند.

 


مایعات بنوشید


موهای شما هم مانند سایر قسمتهای بدنتان برای عملکرد بهتر به آب نیاز دارد بنا براین با نوشیدن مقدار زیادی آب و مایعات موهایتان را مرطوب نگه دارید. نوشیدن آب زیاد علاوه بر اینکه باعث می شود شما پوست زیبا ، سالم و درخشانی داشته باشید ، سموم را از بدن شما خارج می کند و باعث می شود موهایتان سریعتر رشد کند.

 


از رژیم غذایی مناسبی استفاده کنید:


رژیم غذایی مناسب نه تنها برای داشتن یک بدن سالم و قوی مفید است بلکه برای داشتن موهای سالم نیز اهمیت زیادی دارد. موهای خشک و ضعیف نتیجه یک رژبم غذایی نامناسب است. بنا براین از یک رژیم غذایی متعادل و مناسب که شامل مواد پروتئین ، کربو هیدرات ، ویتامین و سبزیجات سبز است استفاده کنید و با شکر و چربی خدا حافظی کنید تا موهای سالمی داشته باشید .

 


هرچند وقت یکبار موهایتان را مرتب کنید:


پایین موهایتان را مرتبا" کوتاه کنید تا از شر موهای صدمه دیده خود خلاص شوید . این یکی از بهترین راهها برای افزایش سرعت رشد طبیعی موها محسوب می شود.

 

 


مترجم : فرشته مشاور


برگرفته از: پرتال آفتاب
گردآوری و تنظیم:گروه سلامت پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/health

مروری بر دیگر مطالب 'پوست,مو و زیبائی'

تازه های پوست,مو و زیبائی