mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
سلامت
سلامت > سلامت خانواده > راهنمائیهای پزشکی >کمردرد مزمن چیست و چگونه درمان میشود؟

کمردرد مزمن چیست و چگونه درمان میشود؟

بخش:راهنمائیهای پزشکی

● کمردرد مزمن چیست؟
کمردرد مزمن زمانی است که در بخش پایینی کمر، احساس دردی وجود داشته باشد که بیش از ۳ ماه طول بکشد. در این صورت باید در مورد شیوه های درمانی و یا چگونگی کنار آمدن با کمردرد با پزشک خود مشورت کنید.


● چگونه درمان می شود؟
در اغلب افراد راهی برای خلاصی کامل از درد کمر برای همیشه وجود ندارد. اما شما می توانید کمردردتان را به میزانی که بتوانید از زندگی و فعالیت های روزمره لذت ببرید، کنترل کنید.
استامینوفن و داروهای ضدالتهاب مثل ایبوپروفن، انتخاب های اول هستند. اگر این داروها کمکی به کاهش دردتان نکرد، پزشک ممکن است داروهای دیگری را برایتان تجویز کند؛ مثل ترامادول، ضدافسردگی ها، یا شل کننده های عضلانی. طب سوزنی، ورزش، نرمش های ستون فقرات، یا ماساژ بسیار کمک کننده است.
استفاده طولانی مدت از داروهای مسکن مخدر مثل مورفین و استامینوفن کدئین می توانند سبب اعتیاد در فرد شوند.

 


● آیا باید جراحی کنم؟
اگر دلیل درد کمر ناشناخته باشد، ممکن است عمل جراحی در بعضی از افراد کمک کننده باشد؛ اما معمولا جراحی چندان موثر نیست. انجام عمل اپیدورال (تزریق در بخش پایینی کمر) در بعضی از افراد مبتلا به کمردرد که دردشان در پاها هم ادامه دارد کمک کننده است.

 


● برای تسکین کمردرد چه کارهای دیگری باید انجام دهم؟
فعالیت و تحرک در تسکین کمردرد بسیار موثر است. کاهش وزن هم در صورتی که شما اضافه وزن داشته باشید، به کاهش درد کمرتان کمک می کند. وقتی وزنتان را کمی کاهش دهید، دیگر عضلات و مهره های کمر شما تحت فشار نخواهند بود.
زندگی با کمردرد مزمن همانند زندگی با سایر بیماری های مزمن و ناراحتی هایی مثل فشارخون بالا است. شما باید یاد بگیرید که چگونه می توانید با کمردرد سازگاری پیدا کنید و به زندگی طبیعی خود ادامه دهید.

 

ترجمه: مژگان کریمی
 


برگرفته از: هفته نامه پزشکی نوین
گردآوری و تنظیم:گروه سلامت پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/health

مروری بر دیگر مطالب 'راهنمائیهای پزشکی'تازه های راهنمائیهای پزشکی