mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
سرگرمی
سرگرمی > از گوشه و کنار ایران و جهان >ثروتمندترین زن جهان درگذشت! | عکس

ثروتمندترین زن جهان درگذشت! | عکس

بخش:از گوشه و کنار ایران و جهان
Tuesday 26th of September 2017 11:07:57_______۱۳۹۶-مهر-۰۴
 لیلیانه بتنکورت  ثروتمنترین زن جهان

درگذشت لیلیانه بتنکورت  ثروتمنترین زن جهان مالک شرکت لورئال

بانوی تاجر و میلیاردر فرانسوی، لیلیانه بتنکورت، که خانواده او موسس غول صنعت لوازم ارایش لورئال بودند و هنوز هم بزرگترین درصد سهام این شرکت را در اختیار دارند، در سن 94 سالگی فوت کرد.

بتنکورت که در لیست ثروتمندترین‌های فوربس به عنوان ثروتمندترین زن جهان ثبت شده بود، وارث شرکت آرایش و زیبایی لورئال بود که پدرش یک قرن پیش آن را به عنوان یک تولیدکننده رنگ مو تاسیس کرده بود.

مرگ او فاز جدیدی در تاریخ لورئال که چهارمین شرکت بزرگ فرانسه است ایجاد می‌کند و رابطه آن با سهام‌دار کلیدی خود، نستله، که یک شرکت مواد غذایی سوئیسی است را تغییر خواهد داد.
لیلیانه بتنکورت ثروتمندترین زن جهان در میانسالی

لیلیانه بتنکورت ثروتمندترین زن جهان در میانسالی

بتنکورت و فرزندانش 33 درصد سهام این شرکت را در اختیار داشتند. دختر او فرانکوئیس بتنکورت-مایرز در بیانیه‌ای اعلام کرد که خانواده او التزام خود به لورئال و تیم مدیریتی آن را حفظ خواهد کرد.

نستله، که کمی بیشتر از 23 درصد از سهام لورئال را در اختیار دارد، با خانواده موسسان این شرکت توافقی انجام داده بود که طی آن دو طرف تا زمان زنده بودن لیلیانه بتنکورت، و حداقل 6 ماه پس از مرگ او، نمی‌توانستند سهام خود در شرکت را افزایش دهند.
این شرکت سوئیسی از 1974 که لیلیانه نزدیک به نیمی از سهام خود را در ازای 3 درصد از سهام شرکت سوئیسی به نستله واگذار کرد، به سرمایه‌گذار اصلی لورئال تبدیل شد. او این کار را از ترس ملی شدن لورئال در شرایطی که ممکن بود سوسیالیست‌ها در فرانسه به قدرت برسند، انجام داد.

در اوایل امسال فوربس ثروت خالص لیلیانه بتنکورت را ۳۹.۵ میلیارد دلار برآورد کرده بود که او را ثروتمندترین زن جهان و جزو 20 نفر ثروتمند بزرگ جهان قرار می‌داد.

برگرفته از: خبرگزاری مهر
گردآوری و تنظیم:گروه خبر و سرگرمی پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/entertainment

مروری بر دیگر مطالب 'از گوشه و کنار ایران و جهان'تازه های از گوشه و کنار ایران و جهان