Friday 18th of April 2014 | امروز ۱۳۹۳-فروردين-۲۹

rss

|پرتال فرهنگی اجتماعی پرشین پرشیا! | در باره ما | تماس با ما | تبلیغات

persianpersia.com  

 

 

 


فرهنگ و هنر > سینما > سینمای ایران >پرويز پرستويي:به اسم من كلاهبرداري مي‌كنند!

فرهنگ و هنر

Custom Search جستجو در پرشین پرشیا با گوگل

 

 

سینمای ایران

Saturday 25th of February 2012 17:32:43 ________ ۱۳۹۰-اسفند-۰۶

پرويز پرستويي:به اسم من كلاهبرداري مي‌كنند!

 


حضور پرويز پرستويي در يك برنامه زنده آن هم به مجري‌گري «پژمان بازغي»، اتفاق جالبي است. تازه‌ترين حرف‌هاي پرويز پرستويي را زماني كه خبرنگاري به نام «پژمان بازغي» را روبه‌روي خود مي‌ديد، بخوانيد...

 


از «حاج كاظم» «آژانس شيشه‌اي» تا «ليلي با من است» و «رضا مارمولك» كمال تبريزي، از «به نام پدر» «حاتمي‌كيا» تا «زير تيغ» «محمدرضا هنرمند.» از «آدم برفي» «ميرباقري» تا «كتاب قانون» «مازيار ميري.» بي‌شك بخش بزرگي از خاطرات خوب سينمايي‌مان را مرهون هنر و بازي‌هاي درخشان او هستيم. ‌مي‌گويند هر گاه در كاري حضور داشته باشد، بايد منتظر يك اتفاق خوب در سينما يا تلويزيون بود؛ حتما دليلي داشته كه او پيشنهاد بازي در آن كار را پذيرفته. مگر مي‌شود «پرويز پرستويي» در كاري حضور پيدا كند و سينمابازها از خير ديدنش بگذرند؟! برعكس بسياري از بازيگران جوان، هيچ ادعايي ندارد و بيشتر ترجيح مي‌دهد به جاي حرف زدن و به حاشيه رفتن، چراغ خاموش به كار و زندگي‌اش برسد و وارد جريانات و دعواهاي روزمره سينما نشود، هر چند خودش مي‌گويد ريز به ريز اتفاقات را زيرنظر دارد. برنامه «خوشا شيراز» اين امكان را فراهم كرد تا در روزي كه «پژمان بازغي» مجري‌ برنامه بود، پرويز پرستويي را دعوت كند و روبه‌روي بازيگر چشم آبي مجري شده بنشاند تا حرف‌هاي متفاوتي از زبان تنها مرد ۳ سيمرغه سينماي ايران بشنويم؛ انگار اين روزها دلش از زمين و زمان پر است!

 

** شيرازي‌ها هيچ‌وقت پير نخواهند شد


پژمان بازغي: آقاي پرستويي چندمين بار است ‌به شيراز مي‌آييد؟

 

پرويز پرستويي: هم قبل از انقلاب و هم بعد از انقلاب، بارها به شيراز سفر كرده‌ بودم اما آخرين بار همين چند وقت پيش بود كه براي اكران فيلم «سيزده ۵۹» به تالار حافظيه شيراز آمديم و مهمان مردم خونگرم اين شهر بوديم. شيراز شهر بسيار زيبايي است و فكر مي‌كنم در شهري كه حافظ و سعدي داشته باشد، هيچ‌وقت مردمانش پير نخواهند شد.

 


** تا برفك تلويزيون را هم مي‌بينم!

 


پژمان بازغي: سر فيلم «دوئل» در خدمت شما بوديم، شايد باور نكنيد اما هنوز هم از اين‌كه روبه‌روي شما نشسته‌ام قلبم در حال تندتند زدن است! آقاي پرستويي شما جزو آن‌دسته بزرگان سينماي ايران هستيد كه به جوان‌ها خيلي بها مي‌دهيد و همواره توانايي‌هاي‌شان را رصد و پيگيري مي‌كنيد. آيا هنوز هم اين كار براي‌تان اهميت دارد؟

شايد مثل گذشته خيلي فرصت نداشته باشم كار جوان‌ها را پيگيري كنم اما واقعيت اين است كه به شخصه خيلي جوانگرا هستم؛ خود شما هم در سينما هستي و مي‌بيني هر روز آدم‌هاي زيادي جلوي دوربين سينماي ايران مي‌روند و به واسطه كارم بايد آن‌ها را ببينم. در كل تماشاچي خوبي هستم و كار اين آدم‌ها را دنبال و تعقيب مي‌كنم، بدون اين‌كه روح‌شان از اين قضيه خبر داشته باشد! برايم مهم است اگر مثلا «پژمان بازغي» براي اولين‌بار دارد جلوي دوربين مي‌رود، مسيرش را دنبال كنم؛ برنامه‌هاي تلويزيون را تا زماني كه برفكي مي‌شود مي‌بينم! خيلي‌ وقت‌‌ها پيش آمده خانم يا آقاي جواني در كاري بازي كرده و براي اين‌كه اسمش را بدانم، نشسته‌ام تا انتها و زماني كه تيتراژ كار پخش مي‌شود مي‌بينم تا بفهمم اين نقش را چه كسي بازي كرده. حتي اتفاق افتاده براي حضور در كاري رفته‌ام دنبالش و خواسته‌ام براي ما بازي كند.

 

 


** جوان‌هايي كه معرفي كرديم

 


پرويز پرستويي: به هر حال همه‌ ما بايد اين روحيه را داشته باشيم كه سراغ جوان‌ها برويم و بالاخره يك‌جايي آن‌هايي كه خوب هستند را كشف كنيم؛ به همين دليل بود كه ۵ سال در آموزشگاه بازيگري «كارنامه» كلاس‌هايي را برگزار كرديم كه چنين اتفاقي را رقم بزنيم.‌ هدف ما از داير كردن چنين دوره‌هايي، اول اين بود كه به واسطه تدريس،‌ آگاهي‌هاي خودم را دوره كنم و خودم را يادم نرود، از آن مهم‌تر داشتن خروجي‌هاي جوان و مستعدي از اين موسسه بود كه بتوانيم با معرفي‌شان، به سينماي‌مان كمكي كرده باشيم. نمونه‌شان «صابر ابر»، «ساره بيات»، «هومن سيدي»، «آزاده صمدي» و خيلي‌هاي ديگر است البته نمي‌گويم اين‌ها به واسطه تدريس‌هاي من اين اتفاق براي‌شان افتاده، نه! ولي با اين آدم‌ها ارتباط و كنكاش زيادي داشته‌ام و بحث‌هاي زيادي در رابطه با سينما انجام داده‌ايم. به نظرم آن بازيگراني كه احساس مي‌شود ظرفيت‌‌ بالايي براي تبديل شدن به آدم‌هاي موفقي در اين عرصه دارند را بايد حمايت و راهنمايي كرد.

 


** به اسم من چه ‌كلاهبرداري‌هايي كه نمي‌كنند!


امروز بسياري از جوانان ما ‌با وجود داشتن استعدادهاي فراوان، به دليل نداشتن امكانات، مجالي براي نشان دادن خود و رشد كردن نمي‌يابند؛ مانند آن‌هايي كه در شهرستان‌ها زندگي مي‌كنند و از بسياري از امكانات محرومند! يكي از مشكلات بزرگ ما اين است كه امروز تعداد زيادي آموزشگاه بازيگري در كشور فعاليت مي‌كنند اما صاحب خيلي‌هاي‌شان را نمي‌شناسيد و كاذبند! نمي‌خواهم اين قضيه را لو بدهم اما موردي درباره خود من پيش آمده كه با اسم من در حال سوءاستفاده هستند و چه كارها كه نمي‌كنند! به همين دليل هم هست كه تا دل‌تان بخواهد در اين كارها كلاهبرداري، كلاشي و فسق‌وفجور اتفاق مي‌افتد! در عوض يكسري آموزشگاه‌هاي شناخته شده‌ هم در حال كار هستند؛ نمي‌توان زحماتي كه آقايان تارخ و سمندريان در اين عرصه كشيده‌اند را ناديده گرفت! خيلي وقت‌ها دلم مي‌سوزد كه اين همه جوان مشتاق و مستعد را در كوچه وخيابان مي‌بينم كه اين همه علاقه به بازيگري دارند اما راه ورودش را نمي‌دانند يا اصلا نمي‌توانند!

 

 

 

** بالاخره كفگيرتان به ته ديگ خواهد خورد!

 


پژمان بازغي: به نظرم مشكل بزرگي كه امروز گريبان حرفه بازيگري ما را گرفته، اين است كه هر كسي ما را مي‌بيند، مي‌گويد: «آقا ما مي‌خواهيم بازيگر شويم!» مگر نه اين‌كه بازيگري يك كار تخصصي است و بازيگر بايد در حرفه خود مانند يك پزشك و مهندس عمران تخصص داشته باشد؟ خب، استعداد در تمام انسان‌ها وجود دارد و بايد به بالفعل تبديل شود و فرد بايد آموزش ببيند و پرورش داده شود تا بتواند مدعي شود، وگرنه صرف داشتن استعداد كه نمي‌توان گفت چون استعداد دارم پس مي‌توانم! درست است؟!

زماني كه جواني به ما مي‌گويد استعداد بازيگري دارم، به اين دليل است كه يكسري افراد را در عالم سينما و تلويزيون مي‌بيند، بعد مي‌آيد پيش ما مي‌گويد اين‌ها چگونه وارد اين حرفه شده‌اند؟! هميشه گفته‌ام شش‌دانگ سينما يا تلويزيون كه مال ما نيست! ولي متاسفانه چون از اول زيرسازي و آسيب‌شناسي نشده، خيلي‌ها اين حرفه‌ را دست‌كم مي‌گيرند! بابا به خدا بازيگري هم مانند آن عزيزي كه چيزي را اختراع مي‌كند يا پزشكي كه به طبابت مي‌پردازد، نياز به تخصص دارد و بسيار حرفه سختي است. متاسفانه امروزه بازيگري را آنقدر ساده كرده‌اند كه هر كسي مي‌گويد بابا كاري ندارد كه! هميشه گفته‌ام بازيگري را به چشم خوب خنديدن و خوب گريه كردن و ۴ تا ديالوگ گفتن نبينيد! بالاخره يك جا كفگيرتان ته ديگ خواهد خورد! خيلي‌ها بوده‌اند كه آمد‌ه‌اند در اولين كارشان بسيار خوش درخشيده‌اند و چون كار اين آدم‌ها را دنبال مي‌كنم، مي‌بينم بعد از آن كار مصاحبه‌اي انجام داده‌اند كه در آن پرسيده شده بعد از اين درخشش، آيا تصور نمي‌كنيد بايد به صورت حرفه‌اي و آكادميك دوره‌هاي بازيگري را پشت‌سر بگذاريد؟ طرف با اعتماد به نفس كامل در مصاحبه‌اش گفته «نه، نيازي نمي‌بينم!» يا هنرجويي بوده كه در «كارنامه» پيش من آمد، از او پرسيدم «شما تئاتر مي‌بينيد؟» گفت «نه، اصلا از تئاتر خوشم نمي‌آيد!» مي‌گويم خب، اگر از تئاتر خوشت نمي‌آيد آدرس را غلط آمده‌اي و نبايد سراغ بازيگري بيايي! مي‌گويد «چرا؟ من سينما را دوست دارم!»

 

 

 

 

** بازيگري را ساده نگيريد

 


پرويزپرستويي :  مگر خود ما همين‌طوري يك دفعه وارد سينما شديم؟ حدود ۱۴ سال، آن هم سالي ۴-۳ تئاتر بازي مي‌كردم و داشتم از بازيگري نهايت لذت را مي‌بردم تا اين‌كه سال ۶۲ قرار شد در فيلم «ديار عاشقان» بازي كنم، آن هم در حالي كه ابتدا قرار بود يك فرمانده جنگ واقعي اين نقش را بازي كند. جالب اين‌كه اين فيلم را در منطقه جنگي واقعي بازي كرديم و تمام آن صحنه‌هايي كه در فيلم وجود دارد، واقعي است نه ساختگي! تمام انفجارهايي كه در آن فيلم به تصوير كشيده مي‌شوند، به وسيله مين‌هاي واقعي اتفاق مي‌افتادند و هر آن امكان داشت اتفاقي براي ما بيفتد.

 

آن فرمانده كه ابتدا اين فيلم را بازي مي‌كرد (كه به شهادت رسيدند و روحش شاد باشد)، چون در بحبوحه جنگ بود، آمد گفت ديگر نمي‌توانم بازي كنم، چون تمام فكر و ذهنم درگير اتفاقات منطقه است. همين شد كه قرعه به نام من افتاد و آن فيلم را بازي كردم.

 

در آن فيلم گريم و گريموري وجود نداشت و قرار بود صحنه‌اي را بگيريم كه من شهيد مي‌شوم. واقعا جرات نداشتيم برويم بهداري و درخواست خون كنيم، چون هر يك قطره خون، جان يك انسان را نجات مي‌داد؛ آنجا ناچار شديم از خودم خون بگيرند و بريزند روي خودم تا آن صحنه دربيايد! يا هيچ‌ موقع آن صحنه‌اي كه در «دوئل»  اتفاق افتاد را يادم نمي‌رود؛ در «رود شور» روي بچه‌ها آب مي‌ريختند تا باران مصنوعي بسازند و همه آن كساني كه آنجا بودند، داشتند از سرما يخ مي‌زدند!

 

به همين دليل است كه مي‌گويم نگران اين جوان‌هايي هستم كه مصاحبه‌هاي اينچنيني مي‌كنند، چون اگر قرار باشد در چنين صحنه‌هايي بازي كنند، مطمئن باشيد خيلي زود ميدان را خالي مي‌كنند و توانايي و تكنيكش را نخواهند داشت. خيلي‌ها هستند كه مي‌گويند؛ مگر اين بازيگرها چه كار خاصي انجام مي‌دهند كه اينقدر مي‌گويند بازيگري سخت است؟! اين سريال‌هايي است كه هر روز مي‌بينيم‌شان و همه دور هم در يك خانه نشسته‌اند، چندتا ديالوگ مي‌گويند و مثل يك زندگي معمولي مي‌ماند! اين كه كاري ندارد! واقعيت اين است كه بازيگري جزو حرفه‌هاي بسيار سخت به حساب مي‌آيد .

 

 

** از اين كارهاي كاسب‌مآبانه ناراحت مي‌شوم


پژمان بازغي: آقاي پرستويي به غير از توانمندي‌هايي كه در بازيگري از شما سراغ داريم، تا به حال به واسطه صداي زيبايي كه داريد، چند آلبوم موسيقي نيز با افرادي همچون خدابيامرز «ناصر عبداللهي» و... كار كرده‌ايد. اگر امكان دارد يك مقدار در رابطه با فعاليت موسيقايي‌تان به ما توضيح بدهيد.

 

بله، چند كار با مرحوم «ناصر عبداللهي» انجام دادم، مانند «عشق است»، «دوستت دارم» و... . حضور در عالم موسيقي، خيلي تصادفي اتفاق افتاد و موسيقي هيچ‌گاه دغدغه‌ام نبوده؛ همين چند كاري هم كه در اين چند سال انجام‌ دا‌ده‌ام، به خاطر دلم انجام دادم. اولين كار‌ من با «رسول نجفيان» سر كار «بي‌بي‌ جان» اتفاق افتاد، آن هم به دليل رفاقتي كه با يكديگر داشتيم و اين‌كه قبل از ساخت آن، ‌بارها ترانه‌هاي مختلف را با هم زمزمه كرده بوديم. بعد از آن هم چند بار با مرحوم «ناصر عبداللهي» همكاري كردم اما متاسفانه به دليل فوت ايشان، ادامه همكاري ميسر نشد. موسيقي در زندگي من چندان جدي نبوده اما هميشه دوستش داشته‌ام و بعد از انتشار آن آلبوم‌ها، تاثيرات و بازخوردهايي كه از مردم و اطرافيان مي‌گرفتم، برايم بسيار جالب بود؛ حتي مي‌دانم براي صاحب اثر، درآمد بسيار خوبي هم به همراه داشت. ولي وقتي مي‌بينم با چه نيتي وارد اين كار شده‌ام و بعد از مدتي كار به دودوتا چهارتاي كاسب‌مآبانه مي‌كشد، ناراحت مي‌شوم.

 

 

** حساب آژانس شيشه‌اي متفاوت است


پژمان بازغي: فكر مي‌كنم فيلم «آژانس شيشه‌اي» شما را حدود ۴۰ بار ديده‌ام و به نظرم يكي از بهترين فيلم‌هاي دفاع مقدس سينماي ايران است. يكي از دلايلي كه باعث مي‌شد اين همه اين فيلم را ببينم، بازي فوق‌العاده درخشان شما و البته «حبيب رضايي» عزيز است. احساس خودتان به اين فيلم چيست؟

 

هميشه يك سوال كليشه‌اي از من مي‌شود مبني بر اين‌كه كدام كارتان را از همه بيشتر دوست داريد و ما هم، فقط يك جواب كليشه‌اي داريم با اين مضمون كه همه كارها براي من عزيز هستند! اما واقعيت اين است كه حساب «آژانس شيشه‌اي» از بقيه كارها جداست به تازگي هم در تلويزيون مي‌بينيم وقتي براي بهترين انتخاب فيلم دفاع مقدس نظرسنجي برگزار مي‌شود، هنوز هم اين فيلم انتخاب اول مردم است. همين چند وقت پيش بود كه اين فيلم دوباره از تلويزيون پخش شد و من به عنوان يك تماشاگر عادي تا انتهايش را ديدم، حتي خيلي جاها نتوانستم احساساتم را كنترل كنم، چون عرق خاصي روي آدم‌هايي دارم كه در جبهه‌ها  جنگيده‌اند و به نوعي بيشترين سهم از نظر بازي در نقش اين جنس آدم‌ها را در سينما  دارم.

 

«آژانس شيشه‌اي» يك دنياي ديگر است و بعد از بازي در آن، نگرش شخصي‌ام به خيلي از مسائل تغيير كرد؛ يعني يك چيزي از آن «حاج كاظم» در من ته‌نشين شد كه هنوز هم با من همراه است؛ هم در تصميم‌گيري‌هايم، هم در برخوردم و هم در زندگي‌ام. واقعا نمي‌توانم درباره اين آدم‌ها حرف بزنم اما امثال «حاج كاظم‌» جزو خالص‌ترين آدم‌ها هستند كه خيلي مورد بي‌مهري قرار گرفته‌اند. واقعيت اين است كه در اين روزها حال خوبي براي صحبت كردن ندارم؛ چند وقت پيش بود داشتم مي‌گفتم اتفاقي به نام جنگ در اين مملكت افتاده كه به نام «دفاع مقدس» از آن ياد مي‌كنيم اما الان امثال من كه در فيلم‌هاي دفاع مقدس بازي مي‌كنيم، بايد از كارهاي دفاع مقدس، دفاع كنيم!

 

 


** به اين آدم‌ها هر چه بدهي كم است

 


آخرين كار من در سينماي دفاع مقدس، «سيزده‌۵۹» بود كه تصميم گرفتم آن را در يك آسايشگاه به همراه ۹ جانباز و رزمنده ببينم. آن‌جا آدم‌هايي را ديدم كه ۲۵ سال است فقط مي‌توانند به پشت بخوابند يا تنها گردن‌شان را مي‌توانند تكان دهند! وقتي آن فضا را ديدم، گفتم هر كسي با هر نيت و هدفي در زمان جنگ وارد جبهه‌هاي جنگ شد و جنگيد، انسان قابل ستايشي است، حتي اگر ۴ ستون بدنش الان سالم باشد، چون هر لحظه امكان داشت در آن وضعيت شهيد شود. خيلي سخت است آدم بتواند از خودش، تعلقاتش و زندگي‌اش گذشت كند. آن‌وقت همين چند وقت پيش جانبازي كشف مي‌شود كه ۲۵سال است به تنهايي در يك حمام متروكه در ورامين زندگي مي‌كند و چشمانش نيز نابيناست! بعد از اين همه سال، تازه او را پيدا كرده‌اند و به كهريزك برده‌اند! تمام بدن اين جانباز از بين رفته بود. اين‌كه يكسري آدم‌ها مي‌گويند اين‌ها سهميه ماشين و خانه دارند، كم هم هست؛ به اين آدم‌ها برج هم‌ بدهند كم است.

 

 


** پدربزرگي به نام پرويز پرستويي

 


پژمان بازغي: آقاي پرستويي، شما فرزند چندم از يك خانواده چند نفري هستيد؟

من فرزند ارشد خانواده‌ام هستم و يك برادر و خواهر كوچك‌تر از خودم نيز دارم. ۸-۷ ماه است‌ پسرم «بهروز» صاحب فرزندي شده و به همين واسطه من هم نوه‌دار شده‌ام.

 

 


** به ياد برادر شهيدم

 


پژمان بازغي: دوست داريد درباره برادرتان آقا بهروز حرف بزنيد؟

بله... برادرم سال ۱۳۶۰ در عمليات بيت‌المقدس در شهر خرمشهر به شهادت رسيد. زماني كه ۲۳ سال داشت. به درخواست مادرم، اسم پسرم را «بهروز» گذاشتم تا يادش همواره در خانواده‌مان زنده باشد.

 

 

 

پژمان بازغي: خاطرم هست سر فيلم «عزيزم من كوك نيستم»‌ كه يك فيلم طنز بود حضور داشتيد و درگير آن كار بوديد كه به شما خبر دادند پدرتان تصادف سختي كرده است و شما مجبور بوديد هر روز به بيمارستان برويد و گريه كنيد اما سر صحنه بخنديد! اين از بي‌رحمي‌هاي سينما و حرفه بازيگري است؟

 

بله دقيقا.

 

 

 

پژمان بازغي: خدا رحمت كند پدر شما را...

خدا رفتگان شما را هم بيامرزد.

گردآوری و تنظیم:گروه فرهنگ و هنر پرشین پرشیا

www.persianpersia.com/artandculture

 

مجله زندگی ایده آل :منبع

 

ارسال این خبر یا مقاله برای دوستانتان از طریق آیکون سمت چپ

 

 

 

 


 

مروری بر مطالب گذشته سینمای ایران


       شغل دوم بازیگران مشهور ایرانی از تهمینه میلانی تا...

       مهناز افشار، طناز طباطبایی و کیمیایی در جشن منتقدان سینما+عکس

       نیوشا ضیغمی از نقش جدیدش در یک فیلم سینمایی میگوید

       پیمان معادی:نقش ایرانی را خارج از کشورم بازی نخواهم کرد مگر ...

       نگاهی به دستمزد ستاره های سینمای ایران از هدیه تهرانی تا...

       نقش های لیلا حاتمی چه ویژگی هایی دارند؟ آیا می شود از کیفلیت جادویی بازی های او رمزگشایی کرد؟

       به بهانه انفجار مرگبار در پشت صحنه معراجی ها/لیست اتفاق های ناگوار در پشت صحنه سینمای ایران

       گفتگوی مفصل و خواندنی با ناصر ملک مطیعی/همیشه خم شدم تا دیگران از من بالا بروند

       نقش های ماندگار ناصر ملک مطیعی در سینما

       بهنوش بختیاری از "فصل انگور" می‌گوید/ نمی‌توانستم چشمم را بر خودکشی هموطنانم ببندم

       گفتگو با «کتایون ریاحی», از برخورد فرج‌الله سلحشور هنگام کار تا بنیاد "کمک"

       نگاهی به بازیگری لیلا حاتمی به بهانه اکران «سر به مهر»

       چرا شبنم قلی خانی این روزها خوشحال است؟

       روایت کیانوش عیاری از روزهایی که دور از سینما و با دلزدگی و کدری می گذراند

       اصغر فرهادی سفیر فرهنگی ایران نیست!

       ترانه علیدوستی هستم، با ۱۲ سال محبوبیت!

       فاطمه معتمدآریا: طبیعی است در دوره آدم‌های مبتذل کار نکردم!

       گفتگو با آلیسا کاچر بازیگر زن روس که در ایران جنجالی شد

       جشنواره فجر 93 با کدام سوپراستارها؟ + تصاویر

+مطالب بیشتر        


 

 

 

 

تئاتر

رادیو و تلویزیون

اندیشه

سینمای جهان

سینمای ایران

موسیقی ملی

هنرهای تجسمی

عکاسی

ادبیات ایران

ادبیات جهان

کتاب و نشر

تاریخ و تمدن ایران

تاریخ وتمدن جهان

فرهنگ

صنایع دستی

اخبار فرهنگی هنری

مشاهیر فرهنگ و هنر ایران

مشاهیر فرهنگ و هنر ایران

 

 


تازه های

سینمای ایران


مهدی پاکدل: مثبت اندیشم اما فرهنگ رانندگی ندارم


مریلا زارعی: «الفت» کنار «راین» صدایم کرد!


گفتگویی با حال و هوای بهار و نوروز با یکتا ناصر


اصغر فرهادی در حضور همسرش نشان عالی هنر فرانسه را گرفت + تصاویر


گفتگو با پیمان معادی و دخترش؛ اصراری ندارم باران بازیگر شود!


ویشکا آسایش، «ملکه زیبایی لی نین»!


پرسش جنجالی از هانیه توسلی و علی نصیریان درباره خاطرات عاشقانه


به بهانه رکورد "چهار میلیارد" نفر بیننده اعلام شده از سوی سلحشور برای سریال یوسف پیامبر!


حاشیه‌های بی پایان دعوای جمشید مشایخی و رضا عطاران


پیمان قاسم خانی، چشمش دنبال اسکار است!


در جشنواره فیلم فجر چرا بازی نیکی کریمی و فرهاد اصلانی دیده نشد؟


برگزیدگان سی و دومین جشنواره فیلم فجر 92 معرفی شدند/ سیمرغ بهترین فیلم و کارگردانی برای «رستاخیز»


نیکی کریمی: سال‌ها بایکوت جشنواره فجر بودم / بیش از هر زمانی وسوسه بازیگری دارم+عکس


گفتگو با همسر بهروز افخمی درباره «آذر»


پدرم برای بازیگر شدن من پارتی بازی نکرد+عکس


گفت وگو با مهدی هاشمی به بهانه بزرگداشتش در جشنواره فیلم فجر


شغل دوم بازیگران مشهور ایرانی از تهمینه میلانی تا...


مهناز افشار، طناز طباطبایی و کیمیایی در جشن منتقدان سینما+عکس


نیوشا ضیغمی از نقش جدیدش در یک فیلم سینمایی میگوید


پیمان معادی:نقش ایرانی را خارج از کشورم بازی نخواهم کرد مگر ...


 

 

 

 

تازه های فرهنگ و هنراولین گفتگوی خانوادگی نرگس محمدی بازیگر ستایش ● روایتی موزیکال از زندگی کلینتون‌ها در تئاتر برادوی نیویورک

 ● بزن «لایک قشنگه رو»!

 ● همکاری مجدد مدیری و قاسم خانی در شبکه سه برای طنز و خنده!

 ● چالش‌های گریبان‌گیر نمایشگاه کتاب

 ● نظر همایون شجریان درباره کلیپ باران کوثری و حواشی آن

 ● دردسرهای مارمولک بودن/درباره «اسکار» یکی از موفق ترین انیمیشن های تلویزیونی در جهان

 ● چگونگی ساخت زیباترین پل های ایران از پل خواجو تا پل کلهر

 ● نگاهی به زمینه های تحول ادبیات ایران در عصر تجدد

 ● هانا آرنت و گفتار و عمل به مثابه حیات سیاسی

 ● ویشکا آسایش:خودم خواستگاری کردم/عشق و ازدواج هنرمندان

 ● بنیامین کنسرت برگزار می‌کند

 ● «پادشاه فصل‌ها» در بهار می‌آید/ تور کنسرت‌هایم را به شهرستان‌ها می‌برم

 ● مهاجرت علیرضا خمسه به امریکا,راست یا دروغ؟

 ● آداب و رسوم و مراسم ازدواج در بروجرد

 

 

 


سینمای جهان


دردسرهای مارمولک بودن/درباره «اسکار» یکی از موفق ترین انیمیشن های تلویزیونی در جهان

بازیگر «ماموریت غیرممکن» درگذشت

برناردو برتولوچی شبیه فروغ فرخزاد بود؟

رهبران بزرگ دنیا کدام فیلم ها را دوست دارند؟

رگ خواب آکادمی اسکار در دست «مریل استریپ»/ 18 نامزدی در 34 سال

 

 

تازه های سبک زندگیچند توصیه از مهم‌ترین کارشناسان دکوراسیون از نیویورک ● حرفهای جالب مدلی ایرانی که میگوید کار «فشن» با «اعتماد به نفس» گره خورده

 ● موهای ناخواسته و زائد بدن و مزایا و معایب «بندانداز»های برقی

 ● دکوراسیون منزل شیک و زیبا با جادوی رنگ آبی+تصاویر

 ● لباس برای افراد چاق و این اصول خوش تیپی!

 ● ده قانون اصلی تربیت کودک

 ● چگونه خطاهای آرایشی مان را با آرایش مناسب اصلاح کنیم؟

 ● ۱۰ انتخابی که ۱۰ سال آینده به اشتباه بودنشان پی میبرید

 ● این پارچه های زربفت گران قیمت زنانه متری چند؟

 ● چگونه مژه هایمان را با فرمژه فر کنیم؟+عکس

 ● خانمها,انتخاب چادر و این نکات

 ● ویژگی های یخچال فریزر ساید بای ساید جدید شما

 ● چگونه بعد از عید از اضافه وزن مان جلوگیری کنیم؟

 ● آداب برخورد با کارگرِ خانه

 ● دخترها به خواستگاری کدام پسران بروند؟

 

 

 


آخرین های سایت


اولین گفتگوی خانوادگی نرگس محمدی بازیگر ستایشروایتی موزیکال از زندگی کلینتون‌ها در تئاتر برادوی نیویورکمحمدرضا گلزار و جمعی از هنرمندان مشوق تیم ملی در برزیل 2014برنامه پخش مستقیم رقابتهای فوتبال اعلام شدریحانه جباری کیست و جرم او چیست؟ (ماجرای تجاوز به ریحانه)چند توصیه از مهم‌ترین کارشناسان دکوراسیون از نیویورکهدفون هوشمند با فن آوری Dash، تمام قابلیت ها در یک ابزارحرفهای جالب مدلی ایرانی که میگوید کار «فشن» با «اعتماد به نفس» گره خوردهموهای ناخواسته و زائد بدن و مزایا و معایب «بندانداز»های برقیزوج های جوان بدانند؛ بیماری اوتیسم دارد زیاد می شوددرباره بیماری سیروز کبدی چه می دانید؟بزن «لایک قشنگه رو»! 

 

 

از آرشیو موسیقی


شاخه گل 3

 

 

 

◊ خنده جام می و زلف گره گیر نگار     ای بسا توبه که چون توبه حافظ بشکست.   حافظ ◊

   PersianPersia PersianPersia.com |2014-2003|.باز نشر مقالات با ذکر منبع بلامانع است
.تمام حقوق برای سایت پرشین پرشیا محفوظ است