mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
فرهنگ و هنر
فرهنگ و هنر > اخبار فرهنگی هنری >فیلم جدید اصغر فرهادی "همه می دانند" نماینده کدام کشور اسپانیا یا ایران؟

فیلم جدید اصغر فرهادی "همه می دانند" نماینده کدام کشور اسپانیا یا ایران؟

بخش:اخبار فرهنگی هنری
Monday 30th of April 2018 18:43:44_______۱۳۹۷-ارديبهشت-۱۰
اخبار فرهنگی هنری,اصغر فرهادی

در سایت imdb فیلم محصول کشورهای اسپانیا، فرانسه و ایتالیا اعلام شده است، اصغر فرهادی هم در مصاحبه ای اعلام کرده بود فضای فیلم جدیدش کاملاً اسپانیایی بوده و بازیگران به اسپانیایی صحبت می کنند و همگی اهل این کشور هستند و فارغ از اینکه اصلا این فیلم در ایران اکران خواهد شد یا خیر؟ با نگاهی به زمان‌بندی و شیوه اکران فیلم می توان دریافت تهیه‌کنندگان آن امید به حضور در اسکار 2019 بعنوان نماینده اسپانیا دارند نه فرانسه، ایتالیا و ایران.

 نهال موسوی؛ زمان زیادی تا افتتاح جشنواره کن و آغاز نمایش عمومی «همه می‌دانند» اصغر فرهادی در سینماهای فرانسه باقی نمانده، با انتشار اولین تیزر فیلم آخر فرهادی، سوالی که با دیدن همین چند دقیقه کوتاه در محافل سینمایی مطرح گشت این بود که آیا اثر جدید کارگردان ایرانی - برنده 2 جایزه اسکار - در ایران قابل اکران است؟

پرداختن به این بحث موضوع این نوشته نیست، بلکه نگاه ما به استراتژی تیم سازنده "همه می دانند" برای شرکت در اسکار سال آینده است.

نمای از فیلم جدید اصغر فرهادی

نمای از فیلم جدید اصغر فرهادی 
فیلم «همه می‌دانند» که در تاریخ ۸ می (۱۸ اردیبهشت) به عنوان فیلم افتتاحیه هفتادویکمین جشنواره فیلم کن اولین نمایش جهانی خود را تجربه می‌کند، قرار است از تاریخ ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) در سینماهای کشور اسپانیا اکران عمومی خود را آغاز کند.

طبق قوانین آکادمی اسکار، فیلم‌هایی می توانند در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار پذیرفته شده و رقابت کنند که پیش از سی ام سپتامبر (8 مهرماه) در کشور معرفی کننده‌ به اسکار، حداقل یک هفته نمایش عمومی داشته باشد.

با این شرایط اگر کشور اسپانیا تصمیم بگیرد "همه می دانند" را به اسکار معرفی کند باید قبل از پایان ماه سپتامبر بیش از 7 روز اکران شده باشد بنابراین این تصمیم اکران فیلم فرهادی از 14 سپتامبر در سینماهای اسپانیا امری منطقی و دور خیز تهیه کنندگان فیلم برای امکان حضور در اسکار بعنوان نماینده اسپانیا است.

نمایی از فیکم جدید اصغر فرهادی همه میدانند
نمایی از فیکم جدید اصغر فرهادی همه میدانند

می توان به یاد آورد که زمان شروع اکران "فروشنده" فیلم قبلی فرهادی در ایران 10 شهریور 1395 مطابق با 31 اوت 2016 بود و تا پایان سپتامبر 31 روز از اکرانش گذشته بود.

دو هنرپیشه مشهور فیلم جدید اصغر فرهادی همه میدانند
دو هنرپیشه مشهور فیلم جدید اصغر فرهادی همه میدانند

برگرفته از: عصر ایران
گردآوری و تنظیم:گروه فرهنگ و هنر پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/artandculture

مروری بر دیگر مطالب 'اخبار فرهنگی هنری'

مطالب پیشنهادی:
تازه های اخبار فرهنگی هنری