mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
فرهنگ و هنر
فرهنگ و هنر > اخبار فرهنگی هنری >با سلبریتی هایی آشنا شوید که بر اساس بررسی های علمی انجام گرفته زیباترین و متقارن ترین چهره ها را دارند| تصاویر

با سلبریتی هایی آشنا شوید که بر اساس بررسی های علمی انجام گرفته زیباترین و متقارن ترین چهره ها را دارند| تصاویر

بخش:اخبار فرهنگی هنری
Friday 22nd of December 2017 12:40:09_______۱۳۹۶-دي-۰۱
اخبار فرهنگی هنری

زیبایی برخی ستاره ها بر اساس معیارهای علمی زیبایی شناسی 
سلبریتی ها معمولاً حتی اگر ظاهر معمولی داشته باشند نیز جذاب و دوست داشتنی به نظر می رسند. بخش زیادی از دوست داشتنی بودن این شخصیت ها به شهرت، آرایش و جراحی های متعدد باز می گردد. اما بسیاری دیگر نیز به خاطر رفتارهایشان محبوب شده اند. در این میان سلبریتی هایی نیز وجود دارند که صورت بسیار متقارنی داشته و از لحاظ علمی دارای چهره ای زیبا و جذاب هستند و ثابت شده که داشتن چنین چهره ای نقش مهمی در موفقیت اشخاص در هالیوود داشته و دارد. بدین ترتیب در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با سلبریتی هایی آشنا کنیم که بر اساس بررسی های علمی انجام گرفته زیباترین و متقارن ترین چهره ها را دارند.

۱-جیمز فرانکو


تصویر1-جیمز فرانکو


در سال ۲۰۰۸، گروهی از محققان یک سیستم زیباسازی را ساختند که با استفاده از فرمول های ریاضی می توانست عکس های چهره افراد را با تغییراتی که خودبخود و بر اساس این فرمول ها انجام می شد به عکس هایی جذاب تبدیل کند. در حین تحقیقات، این محققان عکسی از جیمز فرانکو را در دستگاه جنجالی خود قرار دادند و متوجه شدند که محاسبات این دستگاه هیچ تغییری را در عکس وی ایجاد نکرده است. در واقع بر اساس محاسبات ریاضی این دستگاه، چهره فرانکو خود بسیار زیبا و جذاب و البته بی نقص بوده و نیازی به تغییر ایجاد کردن در آن نبود.

۲- برد پیت

اخبارفرهنگی وهنری, ستاره هایی که قشنگترین و متقارن ترین چهره ها را دارند
تصویر2- برد پیت


در سال ۲۰۱۳، دکتر کندرا اشمید فرمولی را طراحی کرد که جذابیت افراد را بر اساس ۲۹ ویژگی و نقطه متفاوت بر روی صورت را با تکیه عمده بر روی تناسب و تقارن بر اساس مقیاسی از یک تا ۱۰ تعیین می کرد. بر اساس این فرمول مشخص گردید که برد پیت بی نقص ترین چهره را در هالیوود به خود اختصاص داده است. وی از ۱۰ امتیاز ممکن نمره ۹.۶۷ را بدست آورد و بعد از او نیز رایان گاسلینگ، جورج کلونی و بن افلک قرار داشتند که به ترتیب امتیازهای ۷.۳۱، ۶.۷۷ و ۶.۵۵ را بدست آورده بودند.

۳- لینا دانهام
اخبارفرهنگی وهنری, ستاره هایی که قشنگترین و متقارن ترین چهره ها را دارند

تصویر3-لینا دانهام


بر اساس فرمول اشمید در میان دختران سلبریتی نیز لینا دانهام بازیگر سریال «دختران» (Girls) با بدست آوردن امتیاز ۶.۸۲ بالاتر از سلبریتی هایی مانند جنیفر لوپز که در سال ۲۰۱۱ بر اساس اعلام مجله ی «People» به عنوان زیباترین زن جهان و جسیکا بیل که در سال ۲۰۰۵ به عنوان جذاب ترین زن جهان انتخاب شده بودند قرار گرفت. بر اساس این فرمول، دانهام تنها .۳۱ امتیاز از آنجلینا جولی عقب تر بود که امتیاز ۷.۱۳ را در این رده بندی کسب کرده و در سال ۲۰۰۶ به عنوان زیباترین زن جهان انتخاب شده بود.

۴- مایلی سایروس

اخبارفرهنگی وهنری, ستاره هایی که قشنگترین و متقارن ترین چهره ها را دارند
تصویر4- مایلی سایروس


در فرموی ساخته شده توسط دکتر اشمید، مایلی سایروس نیز با نمره ۷.۳۶ از ۱۰ امتیاز کلی بالاتر از بیانسه با ۷.۲۸ امتیاز قرار گرفت اگر چه از وی به عنوان فریبنده ترین زن قرن ۲۱ یاد می شود. بالاتر از سایروس نیز کیت آپتون قرار گرفته بود که نمره ی ۷.۴۶ را از دکتر اشمیت دریافت کرد.

۵- دیوید گندی
اخبارفرهنگی وهنری, ستاره هایی که قشنگترین و متقارن ترین چهره ها را دارند

تصویر5- دیوید گندی


در سال ۲۰۱۵، یک محقق علوم کامپیوتری به نام دکتر کریس سالومون مطالعه ای دو ماهه را با استفاده از یک نرم افزار طراحی شده توسط خودش برای مشخص کردن فاکتورهایی که باعث زیبایی چهره مردان و زنان می شوند انجام داد و در این تحقیق به کامنت های مردم بریتانیا رجوع نمود. وی نتیجه تحقیقاتش را در مورد چهره های جذاب هالیوود اعمال کرد و دریافت که دیوید گندی که یکی از مشهورترین مدل های مرد در بریتانیا به شمار می آید در میان سلبریتی های مرد زیباترین و جذاب ترین چهره را دارد. با فاصله کمی بعد از وی بازیگرانی مانند کریس همسوورث و بردلی کوپر، دیوید بکهام ستاره دنیای فوتبال و جاستین بیبر پرحاشیه قرار داشتند.

۶- ناتالی پورتمن
اخبارفرهنگی وهنری, ستاره هایی که قشنگترین و متقارن ترین چهره ها را دارند

تصویر6-ناتالی پورتمن


بر اساس مطالعات سالومون و اعمال یافته هایش بر روی زنان هالیوودی،مشخص شد که ناتالی پورتمن زیباترین چهره را دارد و بعد از او نیز اسکارلت جوهانسون و تیلور سویفت در رده های دوم و سوم قرار دارند.

۷- امبر هرد

اخبارفرهنگی وهنری, ستاره هایی که قشنگترین و متقارن ترین چهره ها را دارند
تصویر7- امبر هرد


در سال ۲۰۱۶ نیز دکتر جولین دسیلوا با استفاده از فرمول یونان باستان موسوم به «فای» (Phi) اعلام کرد که امبر هرد، همسر سابق جانی دپ، زیباترین چهره را در میان زنان جهان دارد. در این رده بندی کیم کارداشیان در رتبه ی دوم قرار گرفته و کیت ماس، امیلی راتاجکوفسکی و کندال جنر نیز در رتبه های بعدی قرار داشتند.

برگرفته از: برترینها/بیتوته
گردآوری و تنظیم:گروه فرهنگ و هنر پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/artandculture

مروری بر دیگر مطالب 'اخبار فرهنگی هنری'تازه های اخبار فرهنگی هنری