mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
فرهنگ و هنر
فرهنگ و هنر > اخبار فرهنگی هنری >فرزاد حسنی در خندوانه و ماجرای مردی که توسط همسرش چشمش کبود شد!

اخبار فرهنگی هنری

فرزاد حسنی در خندوانه و ماجرای مردی که توسط همسرش چشمش کبود شد!

اخبار فرهنگی هنری,فرزاد حسنی

نگاهی به برنامه خندوانه با حضور فرزاد حسنی  

برنامه «خندوانه» با اجرای رامبد جوان، در شب عید غدیر، میزبان فرزاد حسنی، مجری و بازیگر تلویزیون بود. رامبد جوان از او خواست تا با یک فضا سازی جریانی خیال انگیز را ایجاد نماید. مهمانان برنامه چشمانشان را بستند و قرار شد او مردم را به یک رستوران ببرد. اما در جملات ابتدایی او یک لطیفه را با لحنی جدی گفت:
زنی به همسرش گفت: آیا تو دوست داری که مرا دو روز نبینی؟
و مرد از آنجا که علم کافی نداشت بلافاصله پاسخ داد:
بله خیلی خوشحال می شوم,
یک روز می گذرد مرد همسرش را نمی بیند.
روز دوم می گذرد و مرد همسرش را نمی بیند.
روز سوم ورم و کبودی چشم مرد کمتر می شود و او می تواند همسرش را ببیند.

در این برنامه که شامگاه جمعه 17 شهریور پخش شد، فرزاد حسنی درباره راهکارهای رشد خلاقیت ذهنی گفت:
«هر چه می‌خوانید با آن زندگی کنید، مثل بازیگران سینما که می‌گویند دوربین را نمی‌بینند در صورتی که دوربین روبروی آنهاست اما تاثیری در روند کار آنها ندارد. من عاشق مطالعه کردن، فیلم دیدن و حرف زدن با آدم‌ها هستم.»

این مجری تلویزیون پس از سخن گفتن از خانواده خود و برادرانش، درباره تحصیل در رشته مکانیک توضیح داد:
«ریاضی ورزش عقل است؛ زمانی که افراد در دانشگاه با مسئله روبه‌رو هستند و به دنبال نتیجه می‌روند. البته من از ابتدا به قصد هنر آمدم اما رشته مکانیک را به خاطر پدر و مادرم خواندم.»

در ادامه، فرزاد حسنی با تاکید براین‌که برنامه‌های مجریان قدیمی‌تر را همیشه دنبال می‌کرده است، گفت:
«به اجرای مرحوم منوچهر نوذری علاقه بسیاری  داشتم و تنها دلیل مجری بودن من، آقای نوذری هستند. او به من ارتباط بی‌واسطه، صادقانه، محاوره‌ای و کاملا مردمی را یاد داد. این را با تاکید می‌توانم بگویم که مجری بهتری از منوچهر نوذری تاکنون به رادیو و تلویزیون نیامده است و آمدن آن هم به این زودی ممکن نیست. من از او آموختم که اگر میخواهند مرا به عنوان مجری بشناسند به جای آنکه بگویند فرزاد حسنی چه زیباتراست که بگویند مهندس فرزاد حسنی»

رامبد جوان از او پرسید حس می کنی چقدر به مرحوم نوذری نزدیک شدی؟
من اصلا به او نزدیک شدم او از من نمی خواست منوچهر نوذری شوم, او می خواست میرفخرایی شوم ...

او همچنین درباره نخستین تجربه بازیگری خود توضیح داد:
«در اولین حضورم در یک سریال، با یکتا ناصر، نقش خواهر و برادر را بازی می‌کردیم و نقش پدر ما را بیژن بنفشه‌خواه بازی می‌کرد (خنده) که اختلاف سنی کمی باهم داشتیم.»

فرزاد حسنی در ادامه برنامه زمانی که داشت از آرزوهای خود می‌گفت، پیش‌بینی کرد:
«حسم می‌گوید پیری را نمی‌بینم، همیشه دوست دارم پیری خودم را بازی کنم چراکه آن سن را زندگی نخواهم کرد. به رفاقت‌مان قسم من هیچ وقت به ۶۰ سالگی خودم  فکر نکرده‌ام.»

جشن تولد 40 سالگی فرزاد حسنی، پایان بخش گفت‌و‌گوی فرزاد حسنی و رامبد جوان در برنامه «خندوانه» بود.

برنامه تلویزیونی خندوانه در شب عید غدیر خم میزبان فرزاد حسنی مجری، بازیگر و ترانه سرا بود.
در ابتدای گفتگو فرزاد حسنی از رامبد جوان به خاطر تغییر ادبیات برنامه سازی در تلویزیون تشکر کرد.
جوان به عنوان سوال اول به حسنی گفت: ما  چشم های خود را روی هم می گذاریم و تو جایی را که دوست داری توصیف کن.
فرزاد حسنی جمع خانوادگی را توصیف کرد که چقدر خوب است که با هم کتاب بخوانیم، فیلم ببینیم، زندگی کنیم و غذا بخوریم.
جوان با اشاره به اینکه چگونه می توان تسلط به کلام داشت و ذهن را خلاق کرد، گفت: هر چه می خوانید با آن زندگی کنید حتی اگر با سرعت می خوانید به اطراف توجه نداشته باشید  و با آن زندگی کنید مثل بازیگرانی که می گویند دوربین را نمی بینند در صورتی که دوربین روبروی آنهاست اما تاثیری در روند کار آنها ندارد. من عاشق مطالعه کردن، فیلم دیدن و حرف زدن با آدم ها هستم.
فرزاد حسنی در شب عید غدیرخم حدیثی از امام علی (ع)گفت: دوری کنید از گناهانی که شما را به ورطه می برد، همچنین عیبی که خدا را ناراحت می کند. خوش به حال کسی که در کنار هر گناه  خود یک استغفار و توبه داشته باشد.

ما سه تا لنگه در هستیم
حسنی در خصوص کودکی خود گفت: ما سه برادر هستیم. مادرم می گوید سه تا لنگه در دارد. مادر من خواهر و دختر ندارد. برادر کوچکم فرشاد ادبیات نمایشی خوانده و با گروه ضابطیان کار می کند.
وی ادامه داد: فرهاد مکانیک خوانده است یک بار از او خواستم به عنوان مذاکره کننده در جلسه ای صحبت کند اینقدر خوب صحبت کرد که به حرف زدن خودم شک کردم. او خیلی خوب صحبت می کند.
جوان از حسنی خواست که مسابقه ای در برنامه خندوانه داشته باشند که حسنی گفت: من در زندگیم  مسابقه دوست نداشتم.
در بخش دیگر برنامه (فرزاد حسنی و دانیال غفارزاده) و (رامبد جوان و شاه حسینی) مسابقه ادابازی را اجرا کردند که در پایان گروه جوان امتیاز بیشتری کسب کرد.

رشته مکانیک را به خاطر پدرم خواندم

جوان در خصوص شروع فعالیت حسنی و رشته مهندسی مکانیک سوال کرد و او پاسخ داد: ریاضی ورزش عقل است؛ زمانی که افراد در دانشگاه با مسئله روبه رو هستند و به دنبال نتیجه می روند. رشته مهندسی در زندگی تاثیر بسیاری دارد. البته من از ابتدا به قصد هنر آمدم اما رشته مکانیک را به خاطر پدر و مادرم خواندم.

بعد از مرحوم نوذری مجری خوب نداریم
حسنی در خصوص مرحوم نوذری بیان کرد: به اجرای مرحوم منوچهر نوذری علاقه بسیاری  داشتم و تنها دلیل مجری بودن من، آقای نوذری هستند. در یکی از برنامه ها مرحوم نوذری گفتند که چقدر خوب است زمانی که تیتراژ برنامه پخش می شود نوشته شود به طور مثال دکتر جوان یا مهندس حسنی چراکه تاثیرگذار است و این یک جمله زندگی من را تغییر داد. نوذری به من ارتباط بی واسطه، صادقانه، محاوره ای و کاملا مردمی را یاد داد.
وی افزود: من آرشیو اجرای همه گویندگان قبل و بعد از انقلاب را دارم. می توانم بگویم آقای نوذری به من یاد داد که متن و کلمات باید کنار برود و شما ارتباط برقرار کنید. بعد از همه این تحقیقات در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، این را با اثبات می توانم بگویم که مجری بهتر از منوچهر نوذری نیامده است و آمدن آن هم به این زودی ممکن نیست، این رای من است.

بیژن بنفشه‌خواه نقش پدرم را بازی کرد
در بخش دیگر گفتگو، حسنی از اولین خاطره خود گفت: در اولین حضورم در یک سریال با یکتا ناصر نقش خواهر و برادر بازی می کردیم و نقش پدر ما را بیژن بنفشه خواه بازی کرد (خنده) و این بهترین خاطره من در اولین تجربه ام است.
حسنی درباره آرزوی خود اظهار کرد: آرزوی طولانی، عجیب و غریب ندارم بلکه در زندگی خودم هدف دارم. اگر توان خود را کم ببینیم آن را به آرزو تعبیر می کنیم. تصمیم و هدف زیباتر است اما آرزو خریدار بیشتری دارد.
هدف من این است که هر کاری که انجام می دهم در آن لحظه بر اساس توانایی خودم درست انجام بدهم.

شصت سالگی خودم را نمی‌بینم
حسنی درباره اولویت های زندگی خود بیان کرد: اولویت زندگی ام این است که به هیچ وجه کار اشتباهی مثل دروغ گفتن انجام ندهم. دروغ راه حل سریع می دهد اما شکننده است.
دومین اولویت من این است که برای مردم کار کنم یعنی اینکه فقط  به سود خودم فکر نکنم. سوم اینکه همیشه زمانی که بازنشسته شدم من را برای دیگران مثال بزنند. حسم میگه که پیری را نمی بینم همیشه دوست دارم پیری خودم را بازی کنم چراکه آن سن را زندگی نخواهم کرد. به رفاقتمان قسم من هیچ وقت به ۶۰ سالگی خودم  فکر نکردم.

رامبد جوان گفت: ازدواج؟ حسنی گفت: ازدواج بر هر کسی واجب است و بچه هم به تعداد زیاد دوست دارم.
اما در بخش پایانی گفتگو فرزاد حسنی غافلگیر شد و برنامه خندوانه چهل سالگی او را جشن گرفت.
فرزاد حسنی آرزو و هدف خود را در لحظه فوت کردن شمع گفت: آرزو می کنم همه عاشق همدیگر باشند و بدترین جمله آنها این باشد که من سعی کردم فلانی دوست داشته باشم اما نشد.
در بخش پایانی برنامه شب گذشته خندوانه امیر کربلایی زاده به مناسبت جشن و عروسی های این روزها قسمت دیگری از استندآپ کمدی با موضوع ازدواج اجرا کرد.

برگرفته از: سیمرغ/آفتاب
گردآوری و تنظیم:گروه فرهنگ و هنر پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/artandculture
Sunday 10th of September 2017 12:41:08_______۱۳۹۶-شهريور-۱۹

مروری بر دیگر مطالب 'اخبار فرهنگی هنری'تازه های اخبار فرهنگی هنری