mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
فرهنگ و هنر
فرهنگ و هنر > اخبار فرهنگی هنری >مهران جان؛ یه وقت به خودت نگیریا!

مهران جان؛ یه وقت به خودت نگیریا!

بخش:اخبار فرهنگی هنری
Tuesday 11th of April 2017 20:39:43_______۱۳۹۶-فروردين-۲۲
اخبار فرهنگی هنری,مهران مدیری

در این میان اگر پیشنهادهایی ارائه کنیم که خوش‌شان نمی‌آید، مثلاً به ایشان بگوییم: «ما از متد روز دنیا در برنامه‌سازی عقب هستیم» از ما دلخور می‌شود و می‌گوید: «بی‌ادب! دو بار تو روت خندیدم، پسرخاله شدی؟ متد خودتی اولاً! دوماً آخرین بارت باشه از این لغات غرب‌زده و زشت استفاده می‌کنی!».

حالا در این رسانه‌ یک برنامه‌ای پخش می‌شود که عده‌ای «دورهم» جمع شوند و یک نفر نمک مجلس شود و به شخصیت‌های سیاسی فحش بدهد و دیگران را به زور مجبور کند که به این نمک‌پرانی‌ها بخندند.

مثلا‍ً آقای مجری بگوید: «بتمرگ توی خونه‌ات!» و تصمیم بگیرد که تمام اعضای فامیل ادبیات را نفله کند و بعد هم اگر از او انتقاد کنند، جواب بدهد: «برنامه ما سیاسی نیست!» و احتمالاً بگوید: «شلغم هم جزو حبوباته!» چون ظاهراً اشکال از دسته‌بندی ماست که نمی‌دانیم چه چیزی سیاسی است و چه چیزی سیاسی نیست. البته ما با یک سری از صحبت‌های ایشان خیلی موافق هستیم، خصوصاً آنجایی که می‌گوید: «آدم دیدم از بس رونق اقتصادی خوبه، فرش منزلش را هم فروخته است. خلاصه تا رونق اقتصادی خوب است، بفروشید.
همه در حال خرید و فروش هستند». البته ما به دلیل شرایط اقتصادی که در دولت قبل رقم خورد، متأسفانه در یک وضعیت عجیبی گرفتار شده‌ایم که نه می‌توانیم چیزی بفروشیم و نه می‌توانیم چیزی بخریم، انگار اره کرده باشند... شما فرض کنید توی دهان‌مان! همینطوری رها شده‌ایم توی جامعه! یعنی نه مانند دوستان ساعت صد میلیون‌ تومانی داریم، نه ویلا و نه ماشین چند میلیاردی که بفروشیم، نه توانایی خرید چیزهایی را داریم که دوستان می خواهند بفروشند.

تنها نگرانی ما این است که دلواپسان عزیز که ناگهان از یک «ممنوع‌التصویری» یک «قهرمان» می‌سازند، بخواهند لپ این بزرگوار را بابت حرف‌های غیرسیاسی اما دلواپس‌پسندشان بکشند، اما این روند«دلواپس مآبی» به جایی برسد که دوستان تنها به کشیدن لپ قناعت نکرده و خدای نکرده اعضای دیگری از بدن ایشان را بخواهند بکشند(مثل گوش یا بینی!) که خب منجر به آسیب می‌شود، چه کاری است؟!در پایان تا فراموش نکرده‌ام این را بگویم که چون ستون طنز ما سیاسی نیست، طرف صحبت ما هم آقای مهران مدیری نیست، به خودتان نگیرید!

فریور خراباتی

برگرفته از: ایران آنلاین
گردآوری و تنظیم:گروه فرهنگ و هنر پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/artandculture

مروری بر دیگر مطالب 'اخبار فرهنگی هنری'تازه های اخبار فرهنگی هنری