mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
فرهنگ و هنر
فرهنگ و هنر > اخبار فرهنگی هنری >دعوای شعرا بالا گرفت/ واکنش باباچاهی به سخنان شمس‌لنگرودی

دعوای شعرا بالا گرفت/ واکنش باباچاهی به سخنان شمس‌لنگرودی

بخش:اخبار فرهنگی هنری
Wednesday 8th of February 2017 21:35:02_______۱۳۹۵-بهمن-۲۰
باباچاهی شاعر

 روزنامه ایران نوشت: شمس لنگرودی در گفت‌و‌گویی که روزگذشته منتشر شد، گفت: «شعرهای آقای رؤیایی و براهنی شعر نیست؛ هذیان است. آقای باباچاهی مثل آدمی است که کراوات بزند و با کت و بیژامه به خیابان بیاید!» به دنبال انتشار این اظهارنظر، روز گذشته علی باباچاهی به این گفته‌ها پاسخ گفت.
 

در بخشی از این پاسخ آمده است: «ای کاش قبل از قضاوت و صدور حکم بر خزعبلات شعری براهنی - رویایی و باباچاهی به‌عنوان کسی که در شعر این چند دهه درست یا غلط صاحب کرسی است فرصت پیدا کرده بودید و به قول خودتان این خزعبلات را از سر تفرعن هم که شده تورقی می‌کردی و نگاهی می‌انداختی که نینداختی.
 

این را به مدعا می‌گویم زمانی‌ که اسم کتاب یکی از همین حضرات را اشتباه اعلام می‌کنید (منزل شاملو - دوره اول جایزه شعر شاملو) من براین گمانم که حتی لای آن کتاب را هم باز نکرده‌اید.
 

خب شاید مشغله‌های غیرشعری و نه لزوماً غیرهنری (مثلاً سینما) این فرصت را از شما گرفته باشد. باکی نیست، لابد حق دارید. اما حق ندارید کیلویی و گتره‌ای در این موارد به قضاوت بنشینید که رویایی و براهنی به جای شعر خزعبل می‌بافند و باباچاهی با پیژامه کراوات بسته و عینک دودی زده.»

برگرفته از: خبرآنلاین
گردآوری و تنظیم:گروه فرهنگ و هنر پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/artandculture

مروری بر دیگر مطالب 'اخبار فرهنگی هنری'تازه های اخبار فرهنگی هنری