mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
فرهنگ و هنر
فرهنگ و هنر > موسیقی > خبر موسیقی >آلبوم محمدرضا شجریان- مرغ خوشخوان- مجوز گرفت

آلبوم محمدرضا شجریان- مرغ خوشخوان- مجوز گرفت

بخش:خبر موسیقی
Thursday 28th of July 2011 11:11:22_______۱۳۹۰-مرداد-۰۶

محمد میرزمانی ـ مدیر كل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ در اولین نشست خبریش ضمن تشریح اهداف این مركز از صدور مجوز برای آلبوم محمدرضا شجریان به نام «مرغ خوش‌خوان» خبر داد.
در نشست خبری كه صبح امروز ـ 3 مرداد ماه ـ در تالار وحدت برگزار شد، در بخشی از نشست، خبرنگاری پیرامون وضعیت اجراهای محمدرضا شجریان در ایران پرسید كه میرزمانی گفت: باید بگویم كه دفتر موسیقی مجوز آلبوم ایشان را دیروز صادر كرد و شرایطی را هم مهیا خواهیم كرد كه برای اجرای صحنه‌ای دچار مشكل نشوند.


میرزمانی در ابتدای این نشست گفت: استراتژی كه برای دفتر موسیقی تعریف كردیم حمایت همه جانبه از موسیقی ایرانی یعنی موسیقی مقامی و سنتی است. البته همگی می‌دانیم اگر بخواهیم به طور همه جانبه به این قضیه بپردازیم از عهده دفتر موسیقی كه هیچ‌، اگر همه ارگان‌ها هم دست به كار شوند از پس این امر بر نمی‌آیند، یعنی با این میزان بودجه دشوار است،باید نهالی كاشت تا در شرایط مساعد این نهال توانایی رشد پیدا كند.


او با اشاره به اقداماتش در زمینه‌ی حمایت از موسیقی ایرانی توضیح داد:‌ برای موسیقی ایرانی در دو بخش اجرای زنده و تولید آلبوم اقداماتی انجام داده‌ایم و در این راستا سعی می‌كنیم با بودجه اندكی كه داریم شرایطی برای رشد موسیقی ایرانی فراهم كنیم، بخشی از این كمك‌های ما نقدی است،بودجه طوری بین هنرمندان تقسیم می‌شود كه انگیزه برای ادامه فعالیت داشته باشند.


میرزمانی تصریح كرد: در سال آینده چهار آلبوم در بخش سنتی و موسیقی مقامی از اجراهای زنده عرضه می‌كنیم. بنابراین در سال 91 بهترین اجراهای سال 90 با مشاركت دفتر موسیقی به صورت آلبوم ارائه می‌شوند‌، دو آلبوم هم به عنوان بهترین آلبوم‌های سال 90 عرضه می‌شوند. اگر این دوستان علاقه به همكاری با دفتر موسیقی را داشتند این فعالیت‌ها را ادامه خواهیم داد.

برگرفته از: isna.ir
گردآوری و تنظیم:گروه فرهنگ و هنر پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/artandculture

مروری بر دیگر مطالب 'خبر موسیقی'تازه های خبر موسیقی