mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
فرهنگ و هنر
فرهنگ و هنر > تئاتر >منتظر 5 بار غافلگیری در «آنتراکت بی‌آنتراکت» باشید/ بازگشت به ایران و بازی در «خط»

منتظر 5 بار غافلگیری در «آنتراکت بی‌آنتراکت» باشید/ بازگشت به ایران و بازی در «خط»

بخش:تئاتر

آشا محرابی با اشاره به حضورش در سریال تلویزیونی «خط» و نقش متفاوتی که در آن ایفا می کند عنوان کرد در نمایش «آنتراکت بی آنتراکت» که این روزها با بازی وی روی صحنه است مخاطب شاهد نمایش 5 موقعیت انسانی همراه با 5 غافلگیری جذاب است.
آشا محرابی بازیگر تئاتر و تلویزیون ایران که این روزها با نمایش «آنتراکت بی آنتراکت» بازگشت دوباره ای به عرصه تئاتر داشته است در این باره به خبرنگار مهر گفت: «آنتراکت بی‌آنتراکت» نمایشی برگرفته از نمایشنامه «تئاتر بی‌حیوان» است که توسط سجاد افشاریان دراماتورژی شده و من در 3 اپیزود از 5 اپیزود این نمایش حضور دارم.

 

 

وی افزود: در این نمایش مخاطب شاهد 5 موقعیت انسانی خیلی ساده است که اتفاقاتی در پایان هر اپیزود آن صحنه را غیرمتعارف و جذاب‌تر نشان می دهد. در واقع نقش دراماتورژی در این نمایش بیشتر در پررنگ‌تر کردن پیام داستان و غافلگیری انتهایی هر اپیزود نقش داشته است. می توانم بگویم این نمایش ارائه‌دهنده پنج موقعیت انسانی همراه با پنج غافلگیری جذاب است.

 

 

سرپرست گروه تئاتر «آقالو» درباره اولین حضورش در تئاتر بعد از بازگشت به ایران توضیح داد: من خودم موسس گروه تئاتر «آقالو» هستم و به دلیل ارادت و عشقی که به زنده‌یاد احمد آقالوی عزیز داشتم این گروه را تاسیس کردم. بعد از بازگشتم به ایران 15 کار تئاتر به من پیشنهاد شد که چون تصمیم داشتم بیشتر در کارهای تصویری فعال باشم آنها را نپذیرفتم اما بازی در نمایش «آنتراکت بی‌آنتراکت» را نمی شد، رد کرد زیرا اجرای نمایشی توسط گروه خودمان بود علاوه بر اینکه متن نمایشنامه برایم جذاب بود و پریسا مقتدی هم کارگردانی اش را بر عهده داشت.

 

 

محرابی که این روزها مجموعه تلویزیونی «خط» را از شبکه سوم سیما در حال پخش دارد درباره حضورش در این سریال نیز توضیح داد: من مدتی خارج از ایران بودم و در طول این مدت دوره فیلمسازی را در مدرسه فیلم ونکوور گذراندم. زمانی که به ایران بازگشتم عباس رنجبر برای حضور در سریال «خط» با من تماس گرفت و من چون پیش از این تجربه بازی در تله‌فیلم «بن بست یلدا» وی را داشتم و تجربه خوبی هم برایم بود، بازی در این سریال را پذیرفتم.

 

 

وی متذکر شد: متن فیلمنامه با نگاهی عرفانی به عشق و از خودگذشتگی نوشته شده بود و شخصیت‌ها و اتفاق‌ها نیز شعاری و گل‌درشت نبودند. در این سریال نقش دختری به نام سوگند را بازی می کنم که بر روند متعالی شدن یک شخصیت تاثیرگذار است. او آگاهانه و از روی اراده شخصی پا به این راه می‌گذارد.

 

این بازیگر در پایان درباره ویژگی‌های نقشش در سریال «خط» توضیح داد: این شخصیت کاملا دراماتیک پرداخت شده بود و مانند برخی از تیپ های مثبت دیگر سریال ها یا فیلم های سینمایی تک‌بعدی و بدون عمق نبود. در واقع غیر کلیشه ای بودن شخصیت این دختر مرا ترغیب کرد تا در سریال «خط» حضور داشته باشم. متاسفانه در بسیاری از کارها شاهد این هستیم که شخصیت‌ها یا مطلقا خوب و یا مطلقا بد هستند و هیچ ویژگی ملموسی در وجودشان دیده نمی‌شود. شخصیت سوگند بسیار سنجیده و با فکر نوشته شده بود و گره های اساسی را در بازی به من می داد. بنابراین با جلساتی که همراه با کارگردان داشتم بیشتر توانستم به عمق نقش نزدیک شوم.

 

 

مجموعه تلویزیونی «خط» به کارگردانی عباس رنجبر در 15 قسمت 50 دقیقه ای تولید شده و هرشب به جز پنجشنبه ها و جمعه ها ساعت 20:45 از شبکه سوم سیما روی آنتن می رود. آشا محرابی، کامران تفتی، محمود پاک نیت، لیلا برخورداری و... از جمله بازیگران این سریال هستند.

نمایش «آنتراکت بی انتراکت» از 25 فروردین تا 28 اردیبهشت ماه با حضور بازیگرانی چون آشا محرابی، سینا رازانی، امیرحسین رستمی، بهرام سروری نژاد در تالار سایه میزبان علاقمندان است.

برگرفته از: خبرگزاری مهر
گردآوری و تنظیم:گروه فرهنگ و هنر پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/artandculture

مروری بر دیگر مطالب 'تئاتر'تازه های تئاتر