mobile menu icon
responsive search icon
منوی پرتال پرشین پرشیا
لوگوی سایت پرشین پرشیا
فرهنگ و هنر
فرهنگ و هنر > تئاتر >آناهیتا همتی: شخصا تبلیغات می كنم/دستم به دامنتان تبلیغات كنید!

آناهیتا همتی: شخصا تبلیغات می كنم/دستم به دامنتان تبلیغات كنید!

بخش:تئاتر

نشست خبری "نمایش تعبیر یك رویا" امروز با حضور خیرالله تقیانی پور كارگردان ، آناهیتا همتی و اتابك نادری بازیگر در سالن كنفرانس تئاترشهر برگزار شد.

خیرالله تقیانی پور درباره موضوع نمایش گفت : قصه نمایش به دوره مشروطه بر می گردد و درباره ی زندگی خانی است كه خود را بسیار خوب و مردم دار جلوه می دهد . به همین دلیل به دنبال تعزیه خوانی می رودولی وقتی موفق نمی شود دست به جنایاتی می زند.

وی با اشاره به اینكه سعی كردیم در این نمایش از روایت طنزگونه استفاده كنیم گفت : تغییر اصلی كه اجرای نمایش نسبت به اجرای جشنواره دارد این اسیت كه دكور ما در جشنواره بسیار ساده است ولی اجرای عمومی دارای رنگ و لعاب بیشتری است.

 

 

تقیانی پور ادامه داد : سعی كرده ام به قصه وفادار باشم و در كنار قصه از شیوه های تعزیه خوانی و همچنین موسیقی پهلوانی استفاده كنم و این موضوعی است كه كمتر در نمایش های آئینی استفاده میشود.

این كارگردان درباره قرارداد كارگفت : هنوز هیچ قراردادی را امضا نكردیم و در حال تعامل هستیم تا این مبلغ را بیشتر كنیم زیرا این مبلغ كفاف این حجم بازیگر و دكور را نمی دهد.

 

 

در ادامه آناهیتا همتی گفت : من قبلا تجربه كار با آقای تقیانی پور داشته ام و در این نمایش نقش یك دختر قجری جسور را بازی می كنم.

این بازیگر ادامه داد : كار با این كارگردان بسیار جذاب است و فضایی كاملا دموكراسی بر كار حاكم است و حتی اگر در كار به طور ناگهانی كاری را انجام می دهیم به ما اجازه ی انجام آن كار داده می شود.

 

 

وی با اشاره به اینكه این نمایش برای آموزش نسل جدید لازم است گفت : این تئاتر تمامی سلیقه ها را تأمین می كند و مردم با آمدنشان از این كار حمایت می كنند و از لحاظ آموزشی برای بچه ها مفید است.

آناهیتا همتی همچنین گفت: من برای نمایش تعبیر یك رویا شخصا تبلیغات می كنم. دستم به دامنتان لطفا تبلیغات کنید.

 

 

اتابك نادری درباره حضورش در نمایش تعبیر یك رویا ادامه داد : از زمانی كه در تماشاخانه سنگلج بودم كارهایی از خیرالله تقیانی پور دیده بودم و كاری مانند «روزی ،‌گذری روزگاری» شاید از لحاظ مخاطب زیاد موفق نبود اما به لحاظ آرتیستیك كار بسیار جذابی بود.

اوگفت : خیرالله تقیانی پور با آنكه سن و سال بالایی ندارد ولی نگاه پخته ای به نمایش های ایرانی دارد و دغدغه ایشان واقعا تئاتر ایرانی و قصه های كهن ایرانی است و در این نمایش هم از شیوه های نمایش ایرانی مثل تعزیه به خوبی استفاده شده است. در این نمایش داستانك ها در كنار خط اصلی نمایش بسیار اهمیت دارد.

 

 

اتابك نادری درباره نقش خود در این نمایش گفت : من در این نمایش نقش یك خان مستبد را دارم كه چهره ای گول زننده دارد و با تظاهر كردن می خواهد به اهداف خودب رسد و در این راه از نابودن كردن چهره های مردمی هم خودداری نمی كند . در این كار اساسا همه بازیگران در یك سطح دیده می شوند كه این نشان دهنده ی نگاه هوشمندانه ی كارگردان است.

نمایش تعبیر یك رویا از 7 تا 30 مهر ماه در سالن قشقایی تئاتر شهر اجرا می شود.

برگرفته از: سینما خبر
گردآوری و تنظیم:گروه فرهنگ و هنر پرشین پرشیا
www.persianpersia.com/artandculture

مروری بر دیگر مطالب 'تئاتر'تازه های تئاتر